Naga MarketsFunt znalazł nieoczekiwane wsparcie. Kurs GBP/USD odbił od 1,27Notowania GBPUSD zdołały już rano połamać wsparcie przy 1,2762, jakie stanowił dołek z zeszłego tygodnia. Silna zniżka sprowadziła notowania w okolice 1,2711. Negatywna narracja dla brytyjskiej waluty to wynik zestawienia powrotu trybu risk-off na rynki z rosnącymi obawami, co do przywrócenia radykalnych obostrzeń w celu powstrzymania transmisji koronawirusa COVID-19. To napędzało spekulacje, że Bank Anglii będzie szybciej zmuszony do poluzowania polityki, bo przecież jeszcze jest niewyjaśniony wątek Brexitu.

Notowania funta w górę po wypowiedziach szefa BoE

Nieoczekiwanie wsparciem dla notowań okazały się słowa szefa Banku Anglii, który dał do zrozumienia, że rynek doszukiwał się nazbyt “gołębiego” przekazu w komunikacie po posiedzeniu Banku w zeszłym tygodniu, gdyż informacja o tym, że rozważany jest scenariusz wprowadzenia ujemnych stóp procentowych, nie musi oznaczać jego szybkiej implementacji.

Teza, o tym, jakoby na GBPUSD był dzisiaj dzień przesilenia, wydaje się być jednak mocno ryzykowna. Z technicznego punktu widzenia mamy znów istotność rejonu 1,2762 jako wsparcia, ale trend spadkowy jest bardzo silny.

Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here