Naga MarketsFunt znajduje się dzisiaj w gronie najsilniejszych walut. Zyskują również korony skandynawskieWe wtorek rano wskazania dla dolara nadal pozostają mieszane, gdyż kluczowa publikacja dla tego rynku dopiero przed nami – mowa o odczycie sierpniowej inflacji CPI, który poznamy o godz. 14:30.

Funt umacnia się na szerokim rynku. Najsłabszą walutą jest dzisiaj dolar australijski

Prognozy wskazują na jej nieznaczne cofnięcie (do 5,3 proc. r/r i 4,2 proc. r/r dla bazowej), chociaż po wysokim odczycie PPI z piątku, rynek ma pewne wątpliwości. Tym samym odczyt zgodny z oczekiwaniami może być już odebrany z ulgą. Wtedy uwaga rynków skupi się na publikacjach z USA zaplanowanych na kolejne dni – produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, nastroje konsumenckie – które pokażą, jak gospodarka radziła sobie w kolejnej fali pandemii. Będą też ustawiać rynki pod posiedzenie FED zaplanowane na 22 września.Mieszane nastroje panują też na rynkach akcji, które również czekają na dane z USA. Stabilne pozostają rentowności obligacji USA – dla 10-letnich papierów oscylują wokół 1,34 proc. Najsłabszą walutą jest dzisiaj dolar australijski, który koryguje wczorajsze umocnienie. Powodem są słowa prezesa RBA, który przyznał, że jest mocno zdziwiony tym, że rynek wycenia podwyżki stóp procentowych w latach 2022-23 i dodał, że prognoza banku centralnego zakładająca, że dojdzie do tego dopiero w 2024 r. pozostaje niezmieniona.

Zdaniem Philipa Lowe’a ostatnie obostrzenia pandemiczne zaznaczą się we wzroście gospodarczym w III kwartale, ale nie powinny być one znaczące i wpłynąć na długoterminową ścieżkę wzrostu. Najnowsze dane dotyczące COVID z Australii wskazują, że najprawdopodobniej minęliśmy już szczyt zakażeń.

W gronie najsilniejszych walut pozostają korony skandynawskie, oraz funt. NOK dyskontuje potencjalną podwyżkę Norges Banku w przyszłym tygodniu, nie przejmując się zbytnio informacjami o wynikach wyborów parlamentarnych, w których wygrała lewicowa Partia Pracy.

Koronie szwedzkiej pomogły z kolei dane o inflacji CPI, która wypadła powyżej oczekiwań (w sierpniu 2,1 proc. r/r i bazowa 1,4 proc. r/r), co może zwiększyć presję na Riksbank. Tymczasem siła funta może nieco zaskakiwać w kontekście mieszanych danych z rynku pracy, jakie poznaliśmy we wtorek rano.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Jak handlować w Plus500 | asseco akcje prognozy | orlen akcje | notowania datawalk | mercator akcje | kurs.dolara | akcje cyfrowy polsat |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here