Naga Marketsizba gminNa łamach programu „Puls rynku” w Comparic24.TV Adam Rak poinformował, iż przed południem świat obiegła informacja, że Boris Johnson oraz Jean-Claude Juncker doszli do porozumienia w kwestii Brexitu. Pierwsza reakcja rynku na te doniesienia była niezwykle bycza. Jednak co się stanie w momencie gdy rynki ochłoną? O Brexicie, a także tajnej naradzie amerykańskiej Rezerwy Federalnej prowadzący rozmawiał z Bartłomiejem Chomką, analitykiem TeleTrade. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów.


Trend funta ulegnie odwróceniu w wyniku głosowania w Izbie Gmin?

Reakcja rynku na ostatnie doniesienia była jednoznaczna – silne wzrosty na funcie szterlingu oraz na europejskich indeksach.

Moim zdaniem rynki od kilku dni wyceniały scenariusz, który powoli się obecnie realizuje, więc przy takich warunkach trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym – zauważa gość programu.

W ocenie Chomki aktualna sytuacja stwarza mnóstwo pułapek i zagrożeń dla początkujących inwestorów. Podobnie jak w przypadku kryzysu w Grecji czy wyborów prezydenckich USA, często dochodziło do sytuacji, gdy finalna informacja doprowadzała do realizacji zysków u dużych graczy i później cena zachowywała się odwrotnie do ogólnych oczekiwań.

Temat Brexitu nie jest do końca rozwiązany. Partia DUP musi się zgodzić na porozumienie, a wiele wskazuje na to, że są przeciwni. Wszystkie sygnały są za tym by finalnie doszło do tego porozumienia, jednak obecnie ciężko cokolwiek przewidzieć – dodał analityk TeleTrade.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here