Naga MarketsGrafika przedstawiają atrybuty UKAnalitycy w Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ uważają, że kurs pary walutowej USD/JPY porusza się w zniżkowym nastawieniu i najprawdopodobniej będzie się on wahał w tym tygodniu w przedziale 107-110. Z kolei zdaniem eksportów walutowych Rabobanku kurs funta szterlinga korzystał z oddalającego się widma twardego Brexitu, gdy ryzyko jednak ustało może być narażony na korektę spadkową. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


Kurs dolara do jena (USDJPY) – konsolidacja i co dalej?

Do tej pory japońscy inwestorzy aktywnie sprzedawali JPY w drugiej połowie października. W zeszłym tygodniu FOMC obniżył stopy procentowe, a BoJ pozostawił politykę pieniężną bez zmian, ale ruchy te były szeroko oczekiwane i w dużej mierze nie miały wpływu na rynki. Chociaż BoJ wprowadził nowe wytyczne naprzód, nie wprowadził żadnych zmian w polityce – napisano w raporcie.

Patrząc w przyszłość, wskaźniki ekonomiczne, takie jak dane z USA i dane ISM, będą uważnie obserwowane, ale jest mało prawdopodobne, aby miały one duży wpływ na rynki. Raczej zagraniczne przepływy inwestycyjne japońskich inwestorów i związana z nimi sprzedaż JPY, a także popyt na USD na koniec roku prawdopodobnie będą wspierać USDJPY na niższych poziomach, ograniczając spadek poniżej 108,00 – podsumowują analitycy.

Kurs funta doczekał się końca wzrostów?

Czy to już koniec wzrostów wyceny funta szterlinga? Zdaniem ekspertów walutowych Rabobanku, brytyjski funt zakończył październik wzrostami za sprawą relatywnie niewielkich szans na tak zwany twardy brexit. Jednocześnie analitycy dostrzegają scenariusze, w których Wielka Brytania mogłaby nadal wyjść z Unii Europejskiej w sposób chaotyczny.

Kurs pary GBP/USD może początkowo wzrosnąć do poziomu 1,32 lub nawet wyżej w wyniku wyborów, a EUR/GBP potencjalnie spadnie poniżej 0,84. Jednak zyski mogą nie potrwać zbyt długo. Jeśli późniejsze negocjacje handlowe z UE nie pójdą po myśli Brytyjczyków, pod koniec fazy przejściowej ponownie pojawi się ryzyko Brexitu bez porozumienia – czytamy w raporcie.

W ocenie ekspertów jeśli okaże się, że prawdopodobieństwo Brexitu bez porozumienia ponownie wzrośnie w dowolnym momencie od chwili obecnej do końca fazy przejściowej w grudniu 2020 r., para GBP/USD może spaść do obszaru 1,15–1,10, a EUR/GBP może znacznie zbliżyć się do parytetu. Kolejne ryzyko dla GBP wynika z badań opinii publicznej. Chociaż prognozy ankieterów w tygodniach poprzedzających wybory 12 grudnia mogą mieć wpływ na funta, istnieje wyraźne ryzyko, że sondaże mogą wprowadzić w błąd – dodano.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 5 listopada 2019: AUD/USD, USD/JPY
Następny artykułDolar i kurs funta silnie zyskują, z kolei euro i frank tracą. Sprawdź ile kosztują EURPLN, USDPLN, CHFPLN i GBPPLN
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here