Naga MarketsPierwsza fala spadkowa obserwowana była już w trakcie sesji azjatyckiej, dołączenie do handlu Europy po starcie głównych indeksów dodało natomiast kilka kolejnych cegiełek podażowych. Powodem deprecjacji jest niezaprzeczalnie coraz wyraźniej rysujące się na horyzoncie widmo brytyjskiego referendum – chociaż zdaniem analityków w dłuższym terminie powinno zapewniać wsparcie szterlingowi, to obecne obawy dotyczące Brexitu zadziałają na niekorzyść GBP. Więcej na ten temat w porannym komentarzu makroekonomicznym.

GBPUSDDaily 22.02

Powyższy wykres D1 pokazuje, że minima z zeszłego tygodnia zostały jak na razie pokonane (1.4235 to jednocześnie okolice wsparcia styczniowego, które było bardzo mocno testowane). W okolicach strefy tegorocznych dołków 1.4078-1.4130 możemy spodziewać się korekcyjnego odbicia. Ostatni kontakt ze strefą wywołał wzrosty o prawie 600 pipsów (styczeń-luty).

gbpusd h1 22.02

Na wykresie H1 widać, że notowania otwierały się ze sporą luką spadkową o zasięgu kilkudziesięciu pipsów. Zeszłotygodniowe dołki również zostały przebite bez większego problemu. W miejscu tym warto rozważyć dwa scenariusze – rozegraj je razem z brokerem HFT. Pierwszy to re-test przebitego wsparcia (obecnie oporu) od dołu i dopiero później ruch spadkowy do strefy wsparcia, drugi to natomiast kontynuacja spadków bez re-testu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here