Naga MarketsKurs funta zaczyna tydzień od wzrostów. Prognozy dla GBP są obiecujące - uważa NordeaKrótkoterminowe perspektywy dla kurs funta szterlinga zależą od decyzji Banku Anglii w sprawie polityki pieniężnej w tym tygodniu. Według analityków z Nordei, średnioterminowe prognozy wyglądają natomiast obiecująco dla brytyjskiej waluty. Zobaczmy przy okazji, jak funt radzi sobie w stosunku do euro.

  • Wielka Brytania może odzwierciedlić wyniki Izraela w kwestii szczepień z 2-3 miesięcznym opóźnieniem
  • Nordea uważa, że w kwietniu większość krajowych ograniczeń w Europie zachodniej zostanie zniesiona
  • Funt umacnia się wobec euro na początku tygodnia

Szczepionka wzmocni odporność funta?

– Na końcu tunelu dla byków w 2021 r. pojawia się trochę nowego światła, które nosi nazwę Pfizer – powiedział Andreas Steno Larsen, analityk w Nordea.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Izraelskie laboratorium szczepionek obecnie powoli, ale z pewnością dostarcza przekonujących dowodów działania szczepionki w czasie rzeczywistym. Spada średni wiek hospitalizowanych pacjentów w Izraelu (dobry sygnał w tym przypadku), szybko spada liczba nowych przypadków wśród zaszczepionych, a szczepionka typu mRNA wydaje się być również zdolna do zwalczania mutacji wirusa – powiedział Larsen.

Analityk Nordea Bank uważa, że Wielka Brytania z dużym prawdopodobieństwem będzie w stanie odzwierciedlić wyniki dotyczące szczepionek przy 2-3 miesięcznym opóźnieniu. To z kolei ma zapewnić UK szybszy powrót do wzrostu.

– Jesteśmy przekonani, że świat zachodni będzie w większości bez krajowych ograniczenia już w kwietniu, czyli znacznie przed osiągnięciem konsensusu, ale prawdopodobnie minie kolejne 4-6 tygodni, zanim ta historia przybierze na sile – uważa Nordea.

Kurs funta dalej notuje zyski w relacji do euro

Inwestorzy w ubiegłym tygodniu uważali funta za bardzo atrakcyjną walutę, pomimo obaw o ograniczenia w Wielkiej Brytanii. Postęp w szczepieniach wzmocnił GBP, ale niektórzy analitycy ostrzegają, że jego atrakcyjność może być ograniczona.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

W obecnym tygodniu, funt dalej zyskuje do euro, a para walutowa EUR/GBP wyznaczyła już nowy dołek. Kontynuacja trendu spadkowego na tym instrumencie może kierować cenę do strefy w obrębie 0,8680 – 0,8700.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty online | mercator | rynek kryptowalut | bitcoina | prognozy giełdowe | cena funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here