Naga Marketswielka brytania funt gbp ccAnalitycy MUFG Bank uważają, że funt brytyjski powinien pozostać na wysokich poziomach w najbliższej perspektywie czasu, chyba że zostanie osłabiony przez kontynuację rozczarowujących danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii. W ich ocenie brytyjska waluta powinna się umacniać w pierwszej połowie przyszłego roku.


Zobacz również: Funt atrakcyjny dla inwestorów w 2020 roku? – prognoza TDS

GBP: Zmiana pozycji na funcie prognozuje dalszą siłę – MUFG

Ryzyko szoku hard Brexitu zostało odsunięte do końca przyszłego roku, kiedy to upłynie okres przejściowy. Nowy rząd Wielkiej Brytanii zdążył zagrozić bardziej wiarygodnym wyjściem bez porozumienia, jeśli w 2020 r. nie zostanie osiągnięte porozumienie w ramach rozmów negocjacyjnych mających na celu przyspieszenie rozwodu. Wątpimy jednak czy to wystarczy, aby zagrozić mocniejszemu funtowi przynajmniej w pierwszej połowie przyszłego roku – napisano w raporcie.

serce na tle flagi UK

Eksperci wskazują, iż w ich opinii funt powinien pozostać na wysokich poziomach w najbliższej perspektywie tj. 6 miesięcy, chyba że napłyną rozczarowujące dane makroekonomiczne z Wielkiej Brytanii.

Zarówno inwestorzy jak i Bank Anglii oczekują, że brytyjska gospodarka odbije się w pierwszej połowie 2020 r. w odpowiedzi na zmniejszenie niepewności politycznej i Brexitu, a także na lepsze perspektywy globalnego wzrostu – dodano.

Według oceny analityków najnowszy raport IMM ujawnił, że zarządzający dużym kapitałem (Asset Managers/Institutional Investors) po raz pierwszy ustanowili niewielką pozycję długą na funta netto od początku 2014 r.

Niedawna zmiana pozycjonowania na funcie zbiegła się również z prognozą wyborów w Wielkiej Brytanii, które zakładały małą szansę na hard Brexit. Aby funt mógł skorzystać z tej okazji i ulec dłuższej fali aprecjacji, prawdopodobnie będzie wymagał dowodów ze strony mocniejszych danych z Wielkiej Brytanii w nadchodzących miesiącach – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here