Funt szterling na tle flagi brytyjskiejPod koniec zeszłego roku funt szterling zanotował największy wzrost zmienności od 2016 roku. Widmo niekorzystnego scenariusza Brexitu, ciąży na całej gospodarce, a co za tym idzie cierpi waluta krajowa. Choć podczas ostatnich dwóch tygodni 2018 roku funt nieco odrobił straty w stosunku do dolara amerykańskiego, to podczas pierwszej sesji w nowym roku widzimy silną wyprzedaż brytyjskiej waluty, która do godziny 15:00 traci ponad 1%, co czyni ją najsłabszą w koszyku walut G8.


Analiza funta (GBP/USD) na interwale tygodniowym 

Dzisiejsza sesja wskazuje na to, iż początek roku rozpocznie się od kontynuacji zeszłorocznego trendu spadkowego na parze GBP/USD. Cena nie zdołała dotrzeć do linii trendu, gdyż sprzedający uaktywnili się nieco wcześniej. Najbliższym poziomem wsparcia pozostaje dołek z czerwca 2017 r. 1.2590, a jego przebicie powinno doprowadzić cenę do zeszłorocznego minimum 1.2478. W przypadku przebicia i tego poziomu następne wsparcia to: 1.2367 (dołek z kwietnia 2017 r.), 1.2107 (minimum z marca 2017 r.) oraz 1.1980, gdzie znajduje się formacja podwójnego dna (październik 2016 r. i styczeń 2017 r.). Z drugiej strony dopiero przebicie szczytu z ostatniej sesji w 2018 r. 1.2814 pozwoliłoby na test oporu 1.3175. 

Funt wyprzedawany w pierwszej sesji nowego roku

Analiza interwału dziennego 

Aktualnie cena dotarła do zniesienia 61,8% Fibonacciego oraz znajduje się niedaleko ww. wsparcia 1.2590. Strefa ta powinna uaktywnić potencjalnych kupujących. Jeśli tak się nie stanie, impet spadków oraz przebicie lokalnej linii trendu wskazuje na test dołka 1.2478. 

Funt wyprzedawany w pierwszej sesji nowego roku

Para GBP/USD na interwale H4 

Negatywna struktura cenowa i pivotowa wspiera sprzedających. Cena znajduje się blisko ekstremum na wolumenowym profilu rynkowym, co należy ocenić neutralnie. Skumulowana delta wolumenu systematycznie wzrasta, co może być oznaką akumulacji. Okolice psychologicznego poziomu wsparcia 1.2600 mogą pozwolić na odreagowanie dzisiejszych spadków, jednak dopóki nie zostaną przebite lokalne opory, a cena nie zacznie tworzyć sekwencji wyższych szczytów i dołków, dopóty trend na parze GBP/USD pozostaje spadkowy. 

Funt wyprzedawany w pierwszej sesji nowego roku

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 2.01.2019
Następny artykułAmerykańskie PMI przemysłowe najniżej od września 2017 r.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here