Naga MarketsFunt zyska na wartości w kolejnych tygodniach i przekroczy poziom 1,41 USD, uważają analitycy z banku MUFG. W ich ocenie ostatnie informacje dostarczone przez Bank Anglii (BoE) i oczekiwania związane ze znoszeniem lockdownu w Wielkiej Brytanii wzmacniają argumenty za dalszym wzrostem GBP w perspektywie krótkoterminowej. Para walutowa GBP/USD nieznacznie spada w poniedziałek po dotarciu do trzyletniego maksimum.

  • Blokada narodowa nie będzie miała wpływu na dalsze perspektywy gospodarki
  • W ciągu kilku tygodni prawdopodobnie nastąpi stabilizacja pandemii w Wielkiej Brytanii
  • Bank Anglii przyjął mniej gołębie stanowisko polityczne

Kurs funta (GBP) przebije poziom 1,41 względem dolara – MUFG

Funt jest w tym roku najlepiej prosperującą walutą w G10 w stosunku do dolara amerykańskiego, częściowo dzięki ostatnim zapowiedziom BoE, które z pewnością były bardziej optymistyczne niż oczekiwano. Przekaz z BoE był jednoznaczny – blokada narodowa, która rozpoczęła się 4 stycznia i zacznie być stopniowo znoszona od 8 marca, nie będzie miała wpływu na dalsze perspektywy gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozumowanie jest takie, że słabszy niż oczekiwano PKB w I kw. spowodowany obecną blokadą zostanie zrównoważony przez silniejszy niż oczekiwano wzrost w IV kw. 2020 r. i silniejsze ożywienie od II kw. Wszystko wskazuje na to, że gospodarka odzyska poniesione straty w PKB związane z COVID do I kwartału 2022 r. – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów w ciągu kilku tygodni prawdopodobnie nastąpi stabilizacja pandemii w Wielkiej Brytanii. Rynki mogą nie doszacować skali poprawy, która jest tuż za rogiem, co w szczególności podniesie zaufanie inwestorów do brytyjskich aktywów i funta.

Jednocześnie analitycy utrzymują długą pozycję na GBP/USD jako transakcję tygodnia przez drugi tydzień z rzędu z celem na poziomie 1,4123 i stop lossem na poziomie 1,3425.

Podtrzymujemy nasz pomysł długiej pozycji na kablu. Kurs GBP nadal utrzymuje wysokie poziomy na początku tego roku. Skłoniło to Bank Anglii do przyjęcia mniej gołębiego stanowiska politycznego. BoE zasygnalizował, że obecnie są zadowoleni z ustawień polityki pieniężnej i nie dostarczyli wyraźnych sygnałów dalszego łagodzenia – podkreślono.

Pozostajemy sceptyczni co do trwałości niedawnego odbicia dolara, biorąc pod uwagę trwający spadek realnych rentowności w USA. Trwałe przebicie GBP/USD między 1,3700, a 1,3750 otworzyłoby drzwi do dalszego wzrostu w kierunku 1,40 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurpln stooq | wykres nasdaq | kursy kryptowalut wykresy | lotos akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here