Naga MarketspodumowanieW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Maciej Jędrzejak, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W najnowszym podsumowaniu tygodnia z Solution One: o powodach umocnienia się brytyjskiego funta, o stopach procentowych w Stanach Zjednoczonych po decyzji Fed oraz o tym, dlaczego dolar zaczął się osłabiać pod koniec tygodnia.


Lira turecka będzie się umacniać pomimo obniżek stóp procentowych?

Ostatni tydzień zmienił panującą tendencję na rynku walutowym związaną z niską zmiennością. Wygrana Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii doprowadziła do silnej aprecjacji funta względem innych walut.

Tak duży wzrost wynika ze skali zwycięstwa, która była niedoszacowana przez rynek. To najlepszy wynik partii rządzącej od czasów Margaret Thatcher – powiedział prowadzący program.

Ministerstwo Finansów 6 grudnia wysłało pismo do Urzędów Skarbowych z prośbą o wskazanie przyczyn spadków wpływów z VATu na koniec listopada 2019 roku, ponieważ ministerstwo widzi istotne zagrożenie realizacji wpływów do budżetu państwa.

Z kolei w USA stopy procentowe zostały utrzymane, jednak dolar kontynuuje deprecjację. Kurs EURUSD odnotował wzrost o 50 pipsów w ostatnim tygodniu. Natomiast indeks S&P500 w ocenie prowadzącego powinien skorzystać z raju św. Mikołaja i wzrastać do końca 2019 roku.

Dawno nie mówiliśmy o tureckiej lirze. Bank Centralny Turcji obniżył stopy do 12%. Rynek zachowuje się w ostatnim czasie inaczej niż ogólnie przyjęte normy. Pozostaje zwolennikiem dalszego umacniania się liry – podsumował Tomasz Piwoński.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here