Naga MarketsZgodnie z najnowszym raportem dotyczącym brytyjskiej produkcji przemysłowej w czerwcu, główny wskaźnik osiągał dynamikę na poziomie 0,5% wobec prognozowanych 0,1% r/r. W ujęciu intraday wywołało to wzrosty funta, który traci jednak kilkaset pipsów od zeszłotygodniowego posiedzenia BoE.


Co prawda publikowany również o 10:30 raport odnośnie bilansu handlowego prezentował największe deficyty od zeszłego września, to rynek skupił się raczej na wspomnianej we wstępie produkcji przemysłowej. Jej dynamika roczna również pozytywnie zaskakiwała osiągając poziom 0,3% r/r wobec prognozowanych -0,1% (poprzednio -0,2%).

Źródło: ONS

Sytuacja techniczna na GBP/USD prezentuje się następująco:

GBP/USD M15 – odbicie od środowych minimów oraz reakcja na dane, pozwalające znieść sporą część czwartkowych spadków.

Oddalając jednak wykres wyraźnie widać to, o czym pisano wcześniej. Od posiedzenia BoE (zaznaczona na zielono świeca), GBP/USD traci prawie 300 pipsów. Próba odbicia od istotnych minimów pod 1.3000 nie sugeruje raczej, że przed nami odwrócenie wspomnianej tendencji:

GBP/USD H1

Obniżenie prognoz gospodarczych przez Bank Anglii pozwala raczej sądzić, że trend spadkowy z ostatnich sesji na kablu zostanie utrzymany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here