Naga MarketsLondynJest co najmniej jeden potencjalny zwycięzca trwającego chaosu wokół Brexitu: rynek akcji w Wielkiej Brytanii. Według ekspertów z JPMorgan to jedyny taki przypadek na świecie, gdyż indeks FTSE 100 nie reaguje na spadające prognozy wzrostu zysków przedsiębiorstw ani na rosnące ryzyko polityczne, które od wielu miesięcy uderza w funta brytyjskiego.


Międzynarodowa ekspozycja FTSE 100 skorzystała na słabszym funcie

To jedyny rynek na świecie, w którym prognozy idą w górę – powiedział Patrik Schowitz, globalny strateg ds. aktywów w JPMorgan.

Lepsze prognozy są w dużej mierze wynikiem spadku kursu funta szterlinga, ponieważ większość przychodów firm FTSE 100 generowanych jest za granicą.

gbpusd vs ftse100
Kurs GBPUSD vs indeks FTSE 100

Jeśli Brexit szkodzi gospodarce Wielkiej Brytanii to jest to problem drugorzędny – dodał Schowitz.

Funt brytyjski uległ deprecjacji w tym roku o 1,7% w stosunku do dolara amerykańskiego, ponieważ premier Theresa May zrezygnowała po nieudanej próbie podpisania umowy o wycofaniu się z Unii Europejskiej. Obecnie rosną szanse, że kraj opuści blok handlowy bez porozumienia w dniu 31 października (hard Brexit).

względna siła walut
Względna siła walut

Schowitz uważa, że kupowanie spekulacyjne podnosi wyceny akcji tuż przed spotkaniem Rezerwy Federalnej w tym miesiącu, gdyż rynek oczekuje, że Fed obniży stopy procentowe o 25 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu i prawdopodobnie ponownie we wrześniu.

Jeśli ludzie naprawdę opierają swoją strategię o prognozowanie serii dużych cięć to mogą się mocno przeliczyć. Aby tak się stało musielibyśmy zobaczyć znacznie większe pogorszenie w szczególności w gospodarce USA, co rynkom by się zdecydowanie nie spodobało – podsumował.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here