Naga MarketsjohnsonJeżeli ktokolwiek myśli, że wątek Brexitu nie jest już ważny, to jest w błędzie. GBPUSD najprawdopodobniej rozpoczął właśnie większą korektę całego ruchu z okolic 1,20, która może potrwać nawet kilka miesięcy. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Brexit: Boris Johnson wierny zasadom z kampanii wyborczej

Jak zauważa ekspert, Boris Johnson pozostaje wierny swoim ideałom, obiecując brak przedłużeń tematu Brexitu.

Wyjście z Unii planowane jest na koniec stycznia, a na koniec przyszłego roku planowane jest zakończenie okresu przejściowego, gdy strony negocjują warunki przyszłej współpracy. Jest to zaledwie 11 miesięcy, a tematów do omówienia jest sporo – powiedział analityk BOŚ.

Taktyka Johnsona jest prosta – albo się spieszymy i „nie wygłupiamy” albo będziemy mieć problem w wyniku hard Brexitu.

Rynek się tego boi i na notowaniach funta wyparowała niemal cała euforia, która towarzyszyła wynikom wyborów – dodał.

Z kolei Bank Rezerw Australii (RBA) stwierdził, że w lutym dokona przeglądu swojej dotychczasowej polityki monetarnej przyznając, iż jest cały czas gotowy dalej wspierać gospodarkę Australii.

Wszystko razem zmierza ku temu, iż RBA zaskoczy w lutym 2020 roku i obniży stopy procentowe. Kurs pary AUDUSD pozostaje pod presją podaży, co może wywołać dryf na południe – podsumował.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here