Naga MarketsUlga w związku z umową handlową w sprawie Brexitu usunęła krótkoterminowe ryzyko spadku wartości funta brytyjskiego. Jednak funt szterling nie był w stanie zwiększyć zysków w związku z zastrzeżeniami dotyczącymi możliwych tarć handlowych w przyszłym roku. Ograniczony zakres umowy jest również ważnym czynnikiem, gdyż usługi nie zostały objęte, a City of London nie otrzymało pełnego dostępu do UE od stycznia.

  • Politycy ostrzegają przed skutkami dalszych tarć handlowych i niezgodności przepisów
  • Od 1 stycznia nie będzie taryf ani kontyngentów między Wielką Brytanią, a UE
  • Trump podpisał pakiet fiskalny o wartości 900 miliardów dolarów. Dolar w defensywie

Spadek kursu funta przez obawy związane ze sporem w handlu po Nowym Roku

Pomimo znacznej ulgi wynikającej z zawarcia umowy handlowej, politycy ostrzegają przed skutkami dalszych tarć handlowych i niezgodności przepisów. Chaos spowodowany ruchem Francji, aby zamknąć granicę brytyjsko-francuską powoli ustąpił, ale istnieją poważne obawy dotyczące zakłóceń, gdy wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące Brexitu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Minister gabinetu Michael Gove oświadczył w niedzielę, że będą „pewne zakłócenia” oraz „zmiany praktyczne i proceduralne”.

Wiemy, że pojawią się pewne zakłócenia, gdy będziemy dostosowywać się do nowych sposobów prowadzenia interesów z UE, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy podjęli niezbędne działania już teraz – podkreślił Gove.

Chociaż od 1 stycznia nie będzie taryf ani kontyngentów między Wielką Brytanią, a UE, na granicach będą odbywać się dodatkowe kontrole, takie jak kontrole bezpieczeństwa i zgłoszenia celne.

Nie ma kraju na świecie, który będzie podlegał tak wielu przepisom eksportowym, jak Wielka Brytania – oświadczył francuski minister ds. Europy Clément Beaune.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Kurs dolara traci, gdy Trump podpisuje porozumienie w sprawie pakietu fiskalnego

Dolar amerykański osłabił się na światowych rynkach walutowych wraz ze spadkiem popytu na bezpiecznego przystanie w związku ze wzrostem apetytu na ryzyko.

Prezydent Trump opóźnił w zeszłym tygodniu podpisanie ustawy dotyczącej pakietu fiskalnego o wartości 900 miliardów dolarów, wzywając do zwiększenia bezpośrednich płatności dla osób fizycznych z 600 do 2000 dolarów. Ostatecznie Trump podpisał ustawę i wezwał Kongres do ponownego przyjrzenia się płatnościom bezpośrednim.

Ustawa zapewni istotną ulgę w najbliższej perspektywie i przywróci zasiłki dla bezrobotnych. Całkowita wartość wsparcia wynosi 2,3 bln USD, a ryzyko zamknięcia rządu zostało usunięte.

Dolar stracił na wartości, co wspiera wzrosty pary EUR/USD w nowym tygodniu. Z kolei para GBP/USD spadła w poniedziałek ponownie oddalając się od lokalnych szczytów. Silniejszy apetyt na ryzyko zwykle zapewnia szersze wsparcie dla funta w nadziei na silniejszą gospodarkę światową w 2021 roku.

Plus500
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen kurs | de30 dax | notowania kryptowaluty | bitcoin cash prognozy | kurs akcji biomed lublin | akcje lotos cena |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here