Naga MarketsNotowania funta brytyjskiego otwierały nowy tydzień z luką spadkową, w związku z obawami odnośnie rezultatów zaplanowanych na czwartek wyborów parlamentarnych. Po godzinie 10:30 rynki poznały natomiast wyniki PMI usługowego i zbiorczego za maj – odczyty słabsze od prognoz przełożyły się na deprecjację popularnego kabla.


Serwis usług Wielkiej Brytanii spowalnia w maju

Po bardzo dobrych wynikach kwietniowych na poziomie 55,80, analitycy spodziewali się delikatnego spowolnienia do 55,0. Ostateczny wynik 53,80 okazał się jednak gorszy od projekcji, wywołując deprecjację GBP/USD. Dla porównania wartość zaznaczyć, że PMI

strefy euro wzrastało kolejny miesiąc z rzędu.
Historyczne ujęcie PMI usługowego UK. Źródło: IHS Markit

Według Chrisa Williamsona będącego głównym ekonomistom IHS Markit, pomimo majowego spowolnienia, sondaże nadal wskazują na utrzymanie wzrostowego trendu w drugim kwartale bieżącego roku.

Odruch kolanowy na funcie szterlingu

W pierwszym momencie notowania GBP/USD po publikacji danych traciły około 15 pipsów. Okolice dzisiejszych minimów (1.2860) w połączeniu z sesyjną linią trendu doprowadziły jednak do dynamicznego „odruchu kolanowego” i powrotu ceny nad wcześniejszy poziom techniczny 1.2870.

GBP/USD M5

W szerszej perspektywie wyróżnić można natomiast dwa istotne obszary blokujące cenę w ostatnich dniach. Pierwszy z nich to opór na 1.2900 (wzmacniany przez 61,8% zniesienia Fibonacciego), drugi to natomiast minima majowe na wysokości 1.2773 (poziom pełnił również rolę oporu w grudniu zeszłego roku):

GBP/USD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here