Naga MarketsFunt to istny rollercoaster, kurs euro próbował chwilowego umocnienia. Pary z dolaremPoniedziałek przyniósł wyraźniejszą przecenę funta, która po południu została częściowo wymazana po doniesieniach, że premier Johnson jednak nie zamierza rezygnować z dalszych negocjacji o ile będzie nawet cień szansy na znalezienie porozumienia.

Kurs funta mocno rozchwiany w poniedziałek

Niemniej wypowiadający się później anonimowo unijni dyplomaci twierdzą, że szanse na konsensus są coraz mniejsze, a w mediach pojawiają sie spekulacje, jakoby strona unijna miała dać czas Brytyjczykom do środy, aby ci ponownie przemyśleli sprawę i swoje stanowisko wobec kluczowych kwestii. To oznacza, że im bliżej będzie szczytu UE zaplanowanego na czwartek-piątek, tym bardziej rynkiem funta będzie bujać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Kurs euro (EUR/USD)

Technicznie po naruszeniu 1,3290-1,3300 jest możliwość relatywnie szybkiego testowania okolic szczytu z 21 października przy 1,3175. GBPUSD raczej w niewielkim stopniu skorzysta z powrotu lepszych nastrojów na rynki globalne. To pozwala EURUSD zbliżyć się w okolice ostatnich szczytów przy 1,2170-75. Niemniej w kontekście zbliżającego się (to już w czwartek!) posiedzenia EBC, oraz szczytu UE, gdzie ma być też dyskutowana kwestia veta Polski i Węgier, szanse na wyraźniejsze wybicie tego poziomu w ciągu nadchodzących godzin, raczej nie są duże.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here