Naga MarketsTo był wyjątkowo mocny początek roku dla funta, który zwiększył swoje zyski w stosunku do dolara amerykańskiego do około 2,2% od początku roku, a wobec euro do około 3,3%. GBP w stosunku do równo ważonego koszyka EUR i USD jest teraz tylko około 1,5% poniżej szczytu po referendum po Brexicie z kwietnia 2018 r., który prawdopodobnie okaże się ważnym punktem zwrotnym dla notowań funta, według banku MUFG. W piątek para GBP/USD dotarła do poziomu 1,40.

  • Przełamanie szczytów po referendum zachęciłoby do spekulacji na temat dalszych krótkoterminowych wzrostów funta
  • Rząd Wielkiej Brytanii przedstawi w poniedziałek plany łagodzenia ograniczeń
  • Kanclerz Sunak prawdopodobnie opóźni plany podniesienia podatków i rozszerzy wsparcie dla rynku pracy

Kurs funta (GBP) testuje szczyty po Brexicie – MUFG

Przełamanie szczytów po referendum zachęciłoby do spekulacji na temat dalszych krótkoterminowych wzrostów funta, teraz, gdy niepewność związana z Brexitem zmniejszyła się. Natomiast jeśli te szczyty utrzymają się, uczestnicy rynku mogą zacząć poważniej kwestionować, czy ostatnie zyski funta nie posunęły się za daleko – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rząd Wielkiej Brytanii przedstawi w poniedziałek plany łagodzenia ograniczeń dotyczących COVID. Doniesienia prasowe sugerowały, że brytyjski rząd przyjmie bardzo ostrożne podejście. Wolniejsze redukowanie ograniczeń mogłoby osłabić niedawny optymizm dotyczący szybszego ożywienia w Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie doniesienia prasowe sugerują, że kanclerz Sunak prawdopodobnie opóźni plany podniesienia podatków i rozszerzy wsparcie dla rynku pracy.

Decyzja o rozszerzeniu wsparcia i powstrzymaniu się od podnoszenia podatków w obecnym momencie jest naszym zdaniem właściwą decyzją, biorąc pod uwagę obecny stan gospodarki  – dodano.

Kurs GBP/USD przeprowadzi silniejszy test 1,40 – OCBC

Para GBP/USD dokonała silnego wzrostu, zanim przekroczyła w piątek poziom 1,40. Terence Wu, strateg FX w banku OCBC oczekuje, że kabel ponownie przebije poziom 1,40.

Znaczne zmniejszenie szans na obniżkę stóp przez Saundersa z Banku Anglii i nieuchronne stopniowe zniesienie środków blokujących w Wielkiej Brytanii dostarczyły pozytywów dla funta. Na razie brak zmian w nastawieniu, więc oczekuję, że para przebije poziom 1,40 – podkreślił Terence Wu.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks s&p 500 | złoty | kurs kryptowalut | kurs dolara online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here