Naga MarketsChociaż traderzy zainteresowaniu funtem szterlingiem z niecierpliwością czekają na podsumowanie posiedzenia Bank of England z godziny 13:00, to wcześniej IHS Markit publikował wyniki styczniowego PMI sektora budowlanego. Rezultaty okazały się najgorsze od września 2016 roku, jednak nadal utrzymują się na zdrowych poziomach.

Pomimo tego, że PMI budowlane osuwało się do 52,20 (prognoza 53,80, poprzednio 54,20),  to kreacja miejsc pracy na rynku nieruchomości odbijała od ośmiomiesięcznych maksimów, a inflacja kosztowa od rekordowych poziomów z sierpnia 2008. Poniżej historyczne ujęcie PMI:

Źródło: IHS Markit

Funt szterling nie przejął się jednak wyraźniej publikacją danych, pokonując i testując skutecznie wczorajsze maksima, w tym momencie już kilkukrotnie odbijając od okrągłego oporu 1.2700. Według wielu analityków strefa ta (wraz z poziomem 1.2800) ma być szklanym sufitem dla kabla, wywołując jego silniejsze osunięcia. Więcej odpowiedzi powinno dać jednak podsumowanie posiedzenia BoE oraz ruchy, które po nim nastąpią:

GBP/USD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here