Funt tanieje o 9 groszy! Kurs złotego silny do euro i dolara w środę, frank odrabia część strat, 18 grudniaW środę, 18 grudnia 2019 roku, polski złoty wyhamowuje w stosunku do głównych konkurentów na rynku Forex, a kursy walut stabilizują się na miesięcznych minimach. Wyjątkiem jest kurs funta (GBP/PLN), który tracił we wtorek niemal 9 groszy i powraca w okolice psychologicznego pułapu 5 zł. W tym samym czasie kurs euro utrzymuje się nad 4,26 zł, a dolar nad 3,82 zł.

  • Polska złotówka pozostaje mocna, wyhamowuje jednak wzrosty na ponad miesięcznych maksimach
  • Kurs euro znalazł wsparcie na 4,26 zł, a kurs dolara na 3,82 zł
  • Frank szwajcarski w środę powraca nad poziom 3,90 zł zyskując do złotego około 0,2%
  • Najsilniejsze spadki od marca notował funt szterling, który powraca w okolice 5 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2622 euro
USDPLN 3,8280 dolar
GBPPLN 5,0171 funt
CHFPLN 3,9001 frank

Środowe kursy walut par ze złotym

Kurs euro utrzymuje się na 4,26 zł. EUR/PLN z nowym dołkiem?

Po dwóch dniach testów ponad miesięcznych minimów kurs euro wyhamowuje w okolicach poziomu 4,26 zł, który w środę pełni rolę wsparcia. Notowania EUR/PLN mają za sobą dwa dni dynamicznych spadków obserwowanych w piątek oraz w poniedziałek, które były wywołane powrotem na rynek apetytu inwestorów na ryzyko i poszukiwania wyższych stóp zwrotu na rynkach rozwijających się, w tym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (z ang. CEE).

Kurs euro utrzymuje się w okolicach 4,26 zł
Kurs euro utrzymuje się w okolicach 4,26 zł

Kurs dolara zatrzymał się na 3,82 zł. USD/PLN wyhamowuje przed ważnym wsparciem

Chociaż notowania USD/PLN we wtorek chwilowo spadały do poziomu 3,81 zł, to trzeci dzień z rzędu strefa 3,82 zł blokuje dalsze osunięcia, które trwały praktycznie nieprzerwanie od początku miesiąca. Warto zauważyć, że kurs dolara zatrzymał się tuż przed ważną strefą wsparcia 3,80 zł wyznaczaną przez minima z listopada i ostatecznie powinien spadać do tej strefy zanim miejsce będzie miało silniejsze odbicie na niekorzyść złotego.

W efekcie można założyć, że kurs złotego do amerykańskiej waluty nadal pozostanie silny w okresie okołoświątecznym.

Kurs dolara zatrzymał się na 3,82 do polskiego złotego
Kurs dolara zatrzymał się na 3,82 do polskiego złotego

Kurs franka odbija drugi dzień z rzędu. CHF/PLN powraca nad 3,90 zł

Czyżby na rynki powracała niepewność? Za takową z pewnością może odpowiadać zbliżająca się data Brexitu. O sentymencie risk-off świadczy między innymi drugi dzień odbicia kursu franka szwajcarskiego. Podobnie jak inne pary walutowe ze złotym, CHF we wtorek testował ponad miesięczne minima, w środę otwiera się jednak z luką wzrostową zyskuje 0,2% i powraca nad 3,90 zł.

W szerszej perspektywie niewiele jednak się zmienia. Notowania CHF/PLN pozostają zamknięte w ośmiogroszowej konsolidacji 3,86-3,94 zł od pierwszej połowy października i dopiero wybicie któregoś z tych poziomów pozwoli odpowiedzieć na pytanie co dalej z frankiem?

Kurs franka powraca nad 3,90 zł w trakcie środowej sesji
Kurs franka powraca nad 3,90 zł w trakcie środowej sesji

Kurs funta spadał o 1,5% do złotówki. GBP/PLN z najsilniejszą deprecjacją od marca

Ostatni raz tak silny jednodniowy spadek kurs funta notował w marcu bieżącego roku. W związku z deprecjacją o ponad 1,5% notowania GBP/PLN powracają w środę do psychologicznego pułapu 5 złotych, zostawiając za sobą 18 groszy wzrostów wywołanych zeszłotygodniowymi wynikami wyborów w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem analityków funt może utrzymać poziom 5 złotych i powrócić do konsolidacji z początku listopada, ponowny test euforycznych 5,18 zł nie powinien nam jednak grozić w najbliższej przyszłości.

Kurs funta w jeden dzień taniał o niemal 9 groszy
Kurs funta w jeden dzień taniał o niemal 9 groszy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here