Naga MarketsFunt szterling znów odzyskuje kupujących. BoE przyczynia się do wzrostów brytyjskiej walutyFunt szterling od pewnego czasu znajduje się w mocnej tendencji wzrostowej, a ruch wzrostowy może jeszcze tylko nabrać na sile wobec dolara amerykańskiego. Obecnie szterling testował szczyty z zakresu 1.3700 po tym, jak gubernator Banku Anglii wskazał, że jest zbyt wcześnie na ponowne obniżenie stóp procentowych, a dodatkowo temat wprowadzenia szczepionki w Wielkiej Brytanii przyspieszył. Duże banki zaczynają również przyglądać się sytuacji na szterlingu twierdząc, że okazje na na pozycje krótkie na funcie pojawić się mogą, ale tylko wobec japońskiego jena oraz dolara australijskiego

  • Kurs funta szterlinga podchodzi pod ostatnie szczyty po przemówieniu BoE
  • Zakres ruchu nadal wskazuje na potencjał dalszych wzrostów
  • Według dużych instytucji szorty na funcie pojawić się mogą ale wobec jena oraz australijskiego dolara
  • GBP/USD nadal może utrzymywać wysokie poziomy

Funt szterling ponownie wzrasta do 1,37 USD, jednak duże banki widzą zagrożenie w wysokich zakresach waluty

Kurs funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego wynosi obecnie 1,36570 USD podczas gdy rynek testował na przemówieniu gubernatora BoE 1,37 USD. Bardzo krótko mówiąc, gubernator Banku Anglii wskazał, że jest zbyt wcześnie na ponowne obniżenie stóp procentowych, a dodatkowo temat wprowadzenia szczepionki w Wielkiej Brytanii znacznie przyspieszył. W związku z poprawą nastrojów do brytyjskiej gospodarki, gdy inwestorzy patrzą przez obecny kryzys zdrowotny na ożywienie gospodarcze od marca obecnego roku, co może nadal wspierać szterlinga wobec dolar amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres Kurs funta GBPUSD H4 13.01.2021
Kurs funta GBPUSD H4 13.01.2021

Potwierdzają to również duże instytucje, które twierdzą, że choć szterling może być dobrą walutą na szukanie korekty, ale nie wobec dolara amerykańskiego. Analitycy TD Securities uważają, że funt szterling nie będzie w stanie utrzymać tak wysokich poziomów, biorąc pod uwagę słabe podstawy, jednak bank sugeruje sprzedaż funta w stosunku do dolara australijskiego i jena japońskiego, a nie do dolara amerykańskiego.

Dyrektor Rabobanku ds. strategii walutowej, dodała, że BoE ponownie udało się oddalić pewne obaw związane z gospodarką kraju i w ciągu najbliższych miesięcy można oczekiwać silniejszych stóp zwrotu funta wobec dolara amerykańskiego.

Australia i Nowa Zelandia Banking Group spodziewa się z kolei, że funt nie osiągnie dobrych wyników w stosunku do dolara amerykańskiego w kolejnym kwartale twierdząc, że  finansowanie dużego deficytu budżetowego przy ujemnych stopach procentowych może wymagać deprecjacji funta szterlinga, aby zrekompensować zagranicznym inwestorom podjęcie ryzyka Wielkiej Brytanii.

Każdy z banków jednak zwrócił dodatkowo uwagę na fakt, że dolar amerykański nadal może tracić biorąc pod uwagę, iż dolar kontrastuje z sytuacją w Europie. Tylko Credit Suisse jednoznacznie stwierdził, że widzi parę walutową GBP/USD na poziomach 1,3804 USD w kolejnych miesiącach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here