Funt szterling z rana w okolicach 5,25 PLN. Rynek z szansą na zejście do 5,23 PLNFunt szterling wobec polskiego złotego może pokazywać coś z goła innego, niż podczas ostatnich sesji handlowych. Na myśli można mieć przez to to, że rynek GBP/PLN generował jeszcze niedawno dosyć ochoczo ruch wzrostowy, testujący górne ograniczenia. Obecnie jednak wiele wskazuje na to, że polski złoty ponownie umacnia się wobec reszty światowych walut – co też może oznaczać przecenę dla pary GBP/PLN. Czy zatem zakres 5,23 PLN byłby odpowiednim poziomem docelowym?

  • Funt szterling wydaje się znajdować w sentymencie spadkowym w ostatnich dniach
  • Ponowne przełamanie średniej kroczącej może potwierdzać ew. spadku
  • Para walutowa GBP/PLN na ten moment generuje zatem pierwsze sygnały pro-spadkowe
  • Celem dla rynku może być zatem dolne ograniczenie ruchu

Funt szterling notowany po 5,2555 PLN – czy zejście o te 2 grosze się pojawi?

Piątkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego raczej negatywną przesłaną, wskazującą na możliwość spadku rynku. Oznacza to przede wszystkim fakt, że para walutowa GBP/PLN może mieć przed sobą ciężką sesję – dwie, jeśli faktycznie układ ten wykona dokładnie to, co na ten moment sugeruje. A sugestia płynąca obecnie od pary z funtem szterlingiem jest zdecydowanie spadkowa. Celem zatem dla rynku może okazać się zakres wsparcia, jakim może okazać się strefa o 2 grosze niższa od obecnej ceny. Byłaby nią zatem strefa zakresu 5,23 PLN, skąd można byłoby szukać dopiero kolejnych sygnałów wskazujących na odreagowanie rynku GBP/PLN w kolejnych sesjach handlowych. Do weekendu jednak może rynek znajdować się w spadkowym ruchu.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 14.05.2021
Kurs funta GBPPLN H4 14.05.2021
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEuro notowane po 4,5220 PLN – rynek spada do ważnego miejsca
Następny artykułNeuca [NEU], ML System [MLS] – Gorące spółki dnia
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here