Funt szterling wybiera dalszy spadek. GBP/PLN z potencjalnym celem na 4,90 PLNPoniedziałkowa sesja handlowa właśnie rozpoczyna się dla notowań funta szterlinga wobec polskiego złotego. Zdaje się, że w ostatnich dniach para GBP/PLN wyraźnie zaznaczyła terytorium spadkowe korektą sięgającą ostatniego oporu sekwencyjnego. To dać powinno wyraźny sygnał pro-spadkowy osobom obserwującym ten rynek, co może w dalszym ciągu przekładać się na zależność spadkową. W tym momencie mowa jest nawet o zakresie 4,90 PLN, co oznaczałoby możliwość spadku pary walutowej GBP/PLN o kolejne 3 do 4 groszy. Warto zatem obserwować rynek funta w poszukiwaniu dalszych sygnałów handlowych.

  • Kurs funta szterlinga pozostaje nadal w spadkowym akcencie wobec złotego
  • W ostatnich dniach para walutowa GBP/PLN przetestowała górne ograniczenie ruchu
  • Tym samym również rynek potwierdził wyraźnie sekwencję spadkową
  • To oznacza, że przed funtem szterlingiem możliwość kolejnego spadku o 3 – 4 grosze

Funt szterling z możliwym wygenerowaniem kolejnego spadku – para GBP/PLN na wykresie H4

nowy tydzień handlowy właśnie się rozpoczyna dla notowań funta szterlinga wobec polskiego złotego, a w tym momencie – czyli we wczesnych godzinach handlowych nie widać, aby zależność wygenerowana w ostatnich dniach ulegała zmianie. Nadal widać akcent pro-spadkowy na rynku funta szterlinga i nadal można powiedzieć, że rynek ten utrzymuje się w sekwencji spadkowej – i to wzorowo. Przetestowanie i potwierdzenie ostatnio poziomu 4,97 PLN oznacza, że rynek w dalszym ciągu może mieć szansę na presje podażową, a całkowitym celem dla rynku może okazać się poziom 4,90 PLN.

Jest to opisywany niedawno zakres wsparcia, dobrze widoczny z załączonego wykresu pary z funtem szterlingiem. Z perspektywy interwału czasowego H4 niewiele brakuje do finalnego wkroczenia do strefy, dlatego nadal warto wyszukiwać sygnałów spadkowych na dołączenie do ruchu.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 07.12.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 07.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here