Monety funta szterlinga GBP ustawione na banknotachFunt szterling wobec polskiego złotego podczas środowej sesji na wykresie H4 pokazuje, że dalsza presja jest uskuteczniania zgodnie z oczekiwaniami. W tym momencie mamy zatem osiągnięty już zakres 5,07 PLN – czyli pełny scenariusz podejścia, planowany podczas ostatnich sesji. Rynek jednak nadal nie wykonuje mocniejszych korekty a jedynie zatrzymuje się przed możliwością dalszego atakowania górnych ograniczenie. Opór na poziomie 5,09 PLN może zatem być kolejną strefą docelową. Warto zatem przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji na wykresie funta szterlinga oraz polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Funt szterling wobec złotego kontynuuje ruch wzrostowy
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN oscyluje na poziomie 5,07 PLN
  • Oznacza to wypełnienie scenariusza wzrostowego, o którym była mowa
  • Dalsze podejście nadal nie jest wykluczone a targetem może być zakres 5,09 PLN

Funt szterling wobec złotego z potencjalnym atakiem zakresu górnego ograniczenia na poziomie 5,09 PLN

Funt szterling w tym momencie dociera do planowej przez kilka ostatnich sesji strefy – czyli osiąga nie tylko 5,05 PLN ale również nieco wyższy zakres – 5,07 PLN. Dojście do tego poziomu zdaje się nie wyhamowywać dalszego potencjału wzrostowego, co świadczy tylko na korzyść obozu byków i możliwości dalszego rozwoju sytuacji. Można zatem śmiało powiedzieć, że para walutowa GBP/PLN może obrać sobie za kolejny cel poziom 5,09 PLN, gdzie przypada bardzo istotna strefa oporu.

Widoczny poziom z załączonego poniżej wykresu pary z funtem szterlingiem pokazuje, że może być to odpowiedni target, ponieważ rynek właśnie w tym zakresie w ostatnim czasie reagować bardzo newralgicznie. Warto zatem obserwować czy rynek przy drobnych cofnięciach nie wygeneruje sygnału wzrostowego na strzelnie strefy.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 13.01.2021
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 13.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here