Funt szterling utrzymuje 4,97 PLN. GBP/PLN w ważnym miejscu dla dalszego ruchuRynek funta szterlinga w tym czasie – wobec polskiego złotego – podbija do zakresu 4,99 PLN testując również 5,00 PLN. Oznacza to, że podczas wczorajszej sesji handlowej rynek zdecydowanie wybronił się przed spadkami i testując 4,97 PLN uznał, że może być to w dalszym ciągu układ wspierający dalsze wzrosty. Za tym z kolei idzie szansa na przedostanie się funta szterlinga w nieco wyższe zakresy, choć o dużych wzrostach nie może być tu póki co mowy. Obecnie na horyzont wyłamania się poziom 5,02 PLN możliwe do strzelenia podczas kolejnych sesji.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji broni się dalej przed spadkami
  • Oznacza to, że para walutowa GBP/PLN broni zakresu wsparcia na poziomie 4,97 PLN
  • W tym momencie rynek testuje nawet poziom 5,00 PLN
  • Celem dla kolejnych sesji może być jednak strefa nieco zawężona – 5,02 PLN

Szterling jest nadal w stanie rosnąć – para GBP/PLN z celem 5,02 PLN podczas kolejnych sesji

Rynek funta szterlinga podczas ostatniej sesji tygodnia, w piątek wykonuje ruch wzrostowy, odbijając od wsparcia opisywanego podczas poprzednich sesji. Oznacza to oczywiście, że obóz byków nadal broni się przed mocniejszym cofnięciem – dając nadal szansę na wygenerowanie ruchu wzrostowego sięgającego nawet poziomów 5,02 PLN oraz nieco wyższego zakresu. Aktualnie można powiedzieć, że szansa na podejście jest bardzo duża, jednak para walutowa GBP/PLN musi potwierdzić teraz odbicie od wsparcia bardziej dynamicznym ruchem.

Jeśli takowego w ciągu kolejnych sesji zabranie, ewidentnie świadczyć to będzie o dalszej słabości rynku, a co za tym tez idzie – walor może ponownie wrócić do wsparcia i tym razem nawet, przełamać jego zakres dając sygnały spadkowe.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 08.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 08.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here