Michel Barnier prowadzi negojacje w sprawie Brexitu z UK

Zdaniem głównego negocjatora ws. Brexitu po stronie Unii Europejskiej, Michela Barniera, niezbędne jest uporządkowanie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z koalicji państw, przy jednoczesnym nawiązaniu umów partnerskich respektujących niezależność Wyspiarzy. Komentarze spowodowały w trakcie popołudniowego handlu zauważalne osłabienie GBP. Funt szterling traci głównie w stosunku do dolara amerykańskiego.


Zdaniem analityków dzisiejsze komentarze Barniera sugerują brak wiary co do powodzenia negocjacji w sprawie Brexitu na obecnym, zaawansowanym czasowo stadium. Swoje problemy posiada również strona brytyjska – opozycja parlamentarna chce bojkotować głosowanie w sprawie potencjalnego pakietu porozumień, które uda się zawrzeć premier May, podobnie jak część obozu reprezentowanych przez nią Torysów.

Jednocześnie przedstawiciele Unii Europejskiej według raportu Bloomberga przygotowują się na sytuację kryzysową, w której nie uda się dojść do kosensusu. W całej sytuacji brakuje jednak konkretów, co jedynie pobudza rynkową niepewność i może dawać niedźwiedziom okazję do wyprzedaży GBP.

Powyższe spowodowały, że funt szterling osuwał się do 1,3140 w trakcie środowej sesji, odbijając następnie dynamiczniej przed rozpoczęciem amerykańskiego handlu.

GBP/USD H1

Funt szterling – analiza techniczna

W szerszej perspektywie wykresu dziennego, funt nadal próbuje korygować drugi miesiąc z rzędu po dotknięciu wielomiesięcznych dołków w sierpniu. Starania popytu są jednak skutecznie blokowane i po przetestowaniu 1,33 notowania dynamiczniej osuwały się w kierunku dołków z czerwca bieżącego roku.

GBP/USD D1

Na powyższym wykresie wyraźnie widać więc strefę oporu wzmacnianą przez 38,2% zniesienia tegorocznego trendu spadkowego. Nic nie wskazuje na razie, aby kolejne tygodnie przyniosły rozwiązanie zagmatwanej sytuacji, a zmienność GBP/USD może wzrosnąć dzisiejszego wieczora w związku z oczekiwaną decyzją FED w sprawie stóp procentowych, która będzie śledzona przez inwestorów na całym świecie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here