Funt szterling testuje wsparcie - kurs jednak odbija. GBP/PLN z celem 4,95 PLNZakres ruchu funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wtorkowej sesji pozostaje podobny, jak przy wczorajszym przeglądzie. Nadal oczekuje się, że para walutowa GBP/PLN przetestuje zakres 4,95 PLN podczas kolejnych godzin – choć rynek wcześniej testował przy okazji wsparcie cenowe. Jest to dobry sygnał, pomimo tak głębokiego zejścia, ponieważ pokazuje to tylko, że zakres popytu nadal broni rynek przed dalszymi spadkami i wszystko wskazuje na to, że funt szterling nadal może wskazywać tendencję odbicia. Spójrzmy zatem na wykres funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wtorkowej sesji.

  • Kurs funta testuje podczas wczorajszej sesji zakres wsparcia cenowego
  • Para walutowa GBP/PLN zatem pokazuje, że nadal utrzymuje się przed głębszymi spadkami
  • To może przekładać się na podejście wzrostowe podczas kolejnych godzin na funcie szterlingu 
  • Oczekiwana zatem strefa docelowa dla kolejnych sesji to zakres 4,95 PLN

Kurs funta szterlinga wobec złotego wykazuje możliwość wygenerowania ruchu pod poziom 4,95 PLN

Zdecydowanie można powiedzieć, że wczorajszy test zakresu wsparcia cenowego na poziomie 4,90 PLN przez funta szterlinga wobec polskiego złotego oznacza, że zakres popytu nadal uaktywnia się, za każdym razem, gdy tylko para generuje mocniejsze zejście. W tym momencie zatem patrzymy na parę walutową GBP/PLN oscylującą w tym samym zakresie – czyli poziomie 4,92 PLN a target na kolejne godziny może występować na strefie 4,95 PLN.

Oznacza to, że warto podczas dzisiejszej sesji postrzegać funta szterlinga przez pryzmat możliwego wzrostu. Wczorajsze cofnięcie dało sygnał, że nadal popyt broni dołków, a to może przekładać się na dalsze wzrosty funta w ramach dalszego układu korekcyjnego. Jeśli 4,95 PLN zostanie przełamane – dopiero rynek otworzy sobie drogę do zakresu 4,97 PLN.

wykr4es Kurs funta GBPPLN H4 08.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 08.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here