Funt szterling testował 5,31 PLN. Obecnie GBP/PLN spada do 5,26 PLNPodczas piątkowej sesji kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego pokazuje, że mimo szybkiego zejścia z nieco wyższych stref – rynek nadal broni się przed mocniejszymi spadkami. Nie ma wątpliwości co do tego, że funt szterling osiągnął jednej z pierwszych zakładanych podczas poprzednich analiz celów – jednak nadal potencjał może zostać wykorzystany na parze GBP/PLN podczas kolejnych sesji handlowych. Spójrzmy zatem na rynek brytyjskiej waluty z perspektywy interwału czasowego H4 – D1, aby ustalić dalsze działania na rynku.

  • Funt szterling nadal pozostaje na terytorium lokalnego wsparcia z perspektywy H4 – D1
  • Wcześniej jednak rynek testował jeden z poziomów docelowych na zakresie 5,31 PLN
  • Wydaje się jednak, że szansa na dalsze wzrosty nadal jest w grze
  • Warto będzie poczekać na wyjaśnienie sytuacji w ciągu kolejnych dni i odpowiedni sygnał

Funt szterling nadal z możliwością wygenerowani ruchu wzrostowego – para GBP/PLN na wykresie H4

Właśnie rozpoczyna się ostatnia sesja tygodnia a w tym tygodniu funt szterling wobec polskiego złotego zrobił kawał dobrej roboty podchodząc do jednego z celów dla tego rynku. Podczas poprzednich sesji handlowych można było mówić o możliwości podejścia do zakresu 5,30 PLN – 5,32 PLN, a jeszcze w ostatniej rynek testował zakres 5,31 PLN przed wygenerowaniem obecnej korekty. Wygląda zatem na to, że rynek ten wstrzymując się przed mocniejszym spadkami pokazuje, że nadal ma szansę na wygenerowanie ruchu wzrostowego w kolejnych dniach. Warto zatem będzie przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji i szukać potencjalnego wejścia.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 07.05.2021
Kurs funta GBPPLN H4 07.05.2021Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEuro nadal wysoko. Rynek mierzy się z zakresem 4,57 PLN
Następny artykułTorpol [TOR], ML System [MLS] – Gorące spółki dnia
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here