moneta funt szterlingNotowania funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas środowej tym razem sesji handlowej dociera do zakresu 5,28 PLN, co oznacza, że rynek zaraz po zrzuceniu notowań znów odbija. Wcześniej jednak widać było podejście do zakresu 5,31 PLN – po raz kolejny co oznacza, że rynek funta szterlinga generuje podejście zgodne z poprzednimi oczekiwaniami wobec tego rynku. Zobaczmy co dalej może stać się z parą walutowa GBP/PLN/

  • Rynek funta szterlinga wydaje się nadal bronić przed mocniejszymi spadkami
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN nieznacznie cofa
  • Kurs funta szterlinga oscyluje ponownie wokół zakresu 5,28 PLN
  • Wcześniej jednak para GBP/PLN dotarła do zakresu ważnego oporu

Funt szterling realizuje scenariusz wzrostowy – testowany zakres 5,31 PLN

Podczas dzisiejszej sesji na rynku funta szterlinga i polskiego złotego widać, jak rynek ten generuje relatywnie szybkie odbicie od dolnego ograniczenia ruchu, jakim jest nadal wsparcie na poziomie 5,20 – 5,21 PLN. Oznacza to, że para tym samym wypełnia założenia z poprzedniej analizy, która mówiła o możliwości dalszego wzrostu. Faktycznie celem mógł być zakres 5,30 PLN 5,32 PLN a testowana strefa górnego ograniczenia jak dotąd miała miejsce na poziomie 5,31 PLN, czyli w zdecydowanej większości ruchu, który mógł być wykonany.

Obecnie zatem wszystko wskazuje na to, że rynek ma szanse na dalsze wzrosty – i wiele może zależeć od strefy 5,27 PLN – który to dawać może odpowiednie sygnały do dalszego handlu na parze. Odpowiednie cofnięcie zdaje się, że mogłoby wygenerować całkiem ciekawy stosunek potencjalnego zysku do ryzyka.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 10.05.2021
Kurs funta GBPPLN H4 10.05.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here