Funt szterling spada poniżej swojego wsparcia. GBP/PLN ponownie walczy o poziom 5,00 PLNRozpoczyna się właśnie piątkowa sesja handlowa a wraz z nią widzimy, że funt szterling wobec polskiego złotego nie podołał wyzwaniu i nie podbił, jak oczekiwane to było wczoraj. Obecnie można powiedzieć, że para walutowa GBP/PLN znajduje się ponownie w negatywnym terytorium – ponieważ poniżej ważnego wsparcia widocznego dobrze z perspektywy interwału czasowego H4. Spójrzmy zatem co dalej funt szterling może mieć przed sobą podczas piątkowej sesji handlowej.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego pokazuje podczas wczorajszej sesji słabość 
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN spada do zakresu 4,98 PLN
  • Można śmiało powiedzieć, że jeśli para ta nie wróci powyżej 5,00 PLN będzie to świadczyć o dalszych spadkach
  • To z kolei wytyczy cel dla pary GBP/PLN na poziomie 4,92 PLN w kolejnym ruchu

Funt szterling w opałach – czy kurs brytyjskiej waluty jednak wybierze opcję spadków?

W tym momencie jeszcze nie wszystko jest jasne, jednak widać już powoli, jaki sentyment może panować na parze z funtem szterlingiem oraz polskim złotym podczas kolejnych sesji handlowych. Wczoraj, mimo pro-wzrostowych jeszcze sygnałów wysyłanych przed godziną 08:00, rynek nie podołał wyzwaniu i zwykła konsolidacja przerodziła się w wybicie wsparcia na poziomie 5,00 PLN – 4,99 PLN. To z kolei oznacza, że funt szterling ponownie otworzył sobie drogę do spadków, a celem w całości zejścia może być zakres 4,90 PLN.

Wcześniej jednak – jeśli sytuacja nadal przemawiać będzie na korzyść pozycji krótkich – kurs funta szterlinga może szukać oparcia na zakresie 4,92 PLN, gdzie przebiega lokalne wsparcie cenowe. Właśnie w tym rejonie można będzie oczekiwać pierwszych reakcji na obronę wykresu – dlatego warto też wyznaczyć ten poziom jako potencjalny cel.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 13.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 13.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here