Naga MarketsKurs funta mocniejszy od oczekiwań. Kurs euro (EUR/GBP) poniżej 0,90Analitycy z MUFG Banku ostrzegają przed pogonią za funtem szterlingiem (GBP) w górę przed kluczowym ryzykiem związanym z nadchodzącym posiedzeniem Banku Anglii w sprawie polityki pieniężnej. Wskazują także na silne wykupienie pary GBP/USD. Jednocześnie zamknęli swoją długą pozycję na parze EUR/GBP, ponieważ brytyjska waluta zachowuje się zaskakująco dobrze w tle licznych ryzyk.

  • Funt mocno wykupiony w stosunku do dolara. Oczy inwestorów zwrócone na Bank Anglii
  • BoE będzie ostrożnie obchodzić się z niepewnymi perspektywami gospodarczymi, w tle ryzyka dalszych zakłóceń spowodowanych drugą falą COVID
  • Słabość dolara amerykańskiego i poprawiający się globalny sentyment do ryzyka wspiera aprecjację brytyjskiej waluty

Kurs funta (GBP/USD): Uwaga na spotkanie w sprawie polityki BoE – MUFG

GBP po ostatnich wzrostach stał się mocno wykupiony w stosunku do dolara, co sugeruje ostrożność w przypadku dalszej pogoni za wyższymi cenami „kabla” w najbliższym czasie.

Jednak ostatnie wyniki funta w ujęciu ważonym były mniej imponujące, ponieważ pozostają o około -1,7% niższe niż pod koniec kwietnia – napisano w raporcie.

Uczestnicy rynku będą uważnie przyglądać się nadchodzącemu posiedzeniu BoE w czwartek w sprawie nowego katalizatora dla GBP. Eksperci z MUFG Banku oczekują, że BoE utrzyma niezmienione stanowisko po przedłużeniu programu luzowania ilościowego o 100 miliardów funtów na ostatnim posiedzeniu w czerwcu.

Ważniejsze dla wyników GBP będą spostrzeżenia dotyczące prawdopodobieństwa kolejnego poluzowania polityki w dalszej części tego roku, co może obejmować następną ekspansję luzowania ilościowego i/lub niższe (ujemne) stopy – zauważono.

Jednocześnie analitycy nadal oczekują, że BoE będzie ostrożnie obchodzić się z wysoce niepewnymi perspektywami gospodarczymi, biorąc pod uwagę ryzyko dalszych zakłóceń spowodowanych drugą falą COVID oraz ryzyko kolejnego uderzenia w wzrost gospodarczy jeszcze w tym roku, kiedy rządowy program pracy wygaśnie jesienią.

Jeśli BoE nie dostarczy silnego sygnału, że zbliża się dalsze luzowanie, otworzy to drzwi dla GBP na przedłużenie niedawnej aprecjacji. Z drugiej strony każda dalsza zachęta ze strony banku centralnego do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych może spowodować gwałtowne odwrócenie ostatnich wzrostów funta – podkreślono.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Kurs EUR/GBP: Funt radzi sobie lepiej niż oczekiwano

Funt nadal zachowuje się lepiej niż oczekiwano w ostatnim czasie, co spowodowało spadek EUR/GBP z powrotem poniżej poziomu 0,90. W ciągu ostatniego tygodnia wzrost EUR/GBP został osłabiony przez dowody na silniejsze ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii, podczas gdy negatywne doniesienia o Brexicie miały niewielki wpływ. Analitycy z MUFG Banku zamknęli swój pomysł handlowy na długą pozycję na parze EUR/GBP. Wskazują, że funt nadal przeciwstawia się niedźwiedzim oczekiwaniom.

Szeroko zakrojona słabość dolara amerykańskiego i poprawiający się globalny sentyment do ryzyka inwestorów również pomogły podnieść wartość funta. Podczas gdy nadchodzące posiedzenie BoE dotyczące polityki może stanowić nowy katalizator dla ponownej słabości GBP, jeśli oczekiwania na ujemne stopy procentowe zostaną wzmocnione, oceniamy, że zysk do ryzyka nie jest wart utrzymywania krótkich pozycji w stosunku do funta w obecnym momencie – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here