Funt szterling wobec polskiego złotego właśnie dociera do kolejnego z planowanych zakresów – czyli przebija strefę oporu znajdującą się na poziomie 5,09 PLN – 5,10 PLN. W tym układzie ewidentnie widoczna jest presja popytowa, ponieważ patrząc na wykres H4 pary walutowej GBP/PLN widać, jak ta praktycznie bez większych cofnięć realizuje ruch po ruchu. Można zatem uważać, że kolejne sesje nadal nastawione będą pro-wzrostowo? Wszystko póki co wskazuje na możliwość podejścia do zakresu 5,14 PLN jednak warto obserwować, czy aby para nie będzie chciała wykonać korekty w kolejnych dniach.

Finax
  • Szterling w miarę generowania ruchu wzrostowego pokazuje, że popyt nadal ma się dobrze
  • Rynek pary walutowej GBP/PLN nie wykonał jeszcze silniejszej korekty – czy czas na cofnięcie?
  • Zdaje się, że dopiero przełamanie zakresu 5,09 PLN ponownie może wywołać cofanie
  • Kolejne sesje na funcie szterlingu mogą być zatem bardzo ciekawe

Funt szterling podczas piątkowej sesji handlowej może dać dalsze wskazówki do handlu

Piątkowa sesja handlowa pokazuje, że funt szterling nadal znajduje się w presji popytowej, co w całości wypełnia planowane cele dla tego rynku. Nic dziwnego w tym, że szterling odzyskał siły w ostatnich dniach, jednak w każdym ruchu, w którym brakuje odpowiednich cofnięć warto uważać podczas handlu z uwagi na możliwość pojawienia się szybkiego cofnięcia. W tym momencie zatem z czysto technicznego punktu widzenia utrzymywanie zakresu 5,09 PLN może dać jeszcze podejście o zakresu 5,14 PLN.

Zakres 5,09 PLN stanowi zatem ważny układ wsparcia – zwłaszcza, że wcześniej ewidentnie był dla pary walutowej GBP/PLN istotnym oporem, z którym rynek miał problem, aby go pokonać. Jak zatem zachowa się w kolejnych sesjach rynek?

wykres Kurs dolara USDPLN H4 15.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 15.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here