Funt szterling ponownie po 5,07 PLN! GBP/PLN z szansą na atak zakresu 5,09 PLNNotowania funta szterlinga podobnie jak reszta par z polskim złotym pokazuje dalszą siłę. W tym momencie przyglądamy się parze walutowej GBP/PLN z perspektywy poziomu 5,07 PLN a podczas kolejnych godzin może odbyć się test zakresu 5,09 PLN, na który w gruncie rzeczy można było już oczekiwać od przynajmniej kilku sesji. Obecnie zatem wszystko wskazuje na to, że zakres ten faktycznie ma szansę być strzelonym, dlatego też warto będzie podczas środowej sesji wyszukiwać na funcie szterlingu odpowiednich sygnałów zakupowych. Warto jednak uważać – ponieważ para GBP/PLN znajduje się relatywnie wysoko.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego podbija dziś do zakresu 5,07 PLN
  • Oznacza to dla pary GBP/PLN powrót do wzrostów i możliwego ataku oporu
  • Wszystko wskazuje na to, że poziom 5,09 PLN może być dość szybko osiągnięty
  • Warto jednak kontrolować sytuacje, ponieważ rynek znajduje się już relatywnie wysoko

Funt szterling z zadaniem do wykonania, czy odhaczy zakres 5,09 PLN? Para GBP/PLN na wykresie H4

Podczas wczesnych jeszcze godzin środowej sesji jesteśmy świadkami podejścia pary walutowej GBP/PLN do zakresu 5,07 PLN, gdzie wszystko z tego miejsca może wskazywać na możliwość dalszych wzrostów. Obecnie nadal oczekuje się strzelenia zakresu 5,09 PLN wyznaczonego jako target przed kilkoma sesjami. Aktualnie rynek może zrobić takie podejście dość szybko, jednak warto uważać ponieważ funt znajduje się już na dość wysokich poziomach, co sprzyja ryzyku podczas handlu na pozycje długie.

TMS

Warto zatem podczas dzisiejszego ruchu oczekiwać choć niewielkiej korekty dającej większą perspektywę potencjały zysku do ryzyka dla pozycji długich. Ewentualnie jeśli ktoś już posiada pozycje długie – warto je powoli zabezpieczyć pod poziom 5,05 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 27.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here