Funt szterling poniżej wsparcia. GBP/PLN testowało 4,87 PLNRynek funta szterlinga cały ten czas oscyluje w zakresie wsparcia cenowego 4,90 PLN. Raz para walutowa GBP/PLN nadbija ten poziom – potem ponownie zbliża się do niego, co wyraźnie wskazuje raczej na konsolidacyjny akcent, niż mocniejsze spadki. Nie oznacza to jednak, że w tym momencie łapanie pozycji długich – czyli szansa na umocnienie się funta szterlinga do polskiego złotego musi nastąpić od razu. Rynek GBP/PLN może wygenerować podejście, jednak lepiej wstrzymać się z takimi założeniami do momentu przełamania 4,90 PLN po raz kolejny. Dopiero wyżej rynek ponownie wygeneruje sygnały wzrostowe.

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego ponownie przekracza zakres wsparcia cenowego
  • Rynek GBP/PLN obecnie jednak cofa zejścia do zakresu 4,88 PLN
  • Zdaje się, że zakres 4,90 PLN może być ponownie testowany w ciągu kolejnych godzin 
  • Czy jednak rynek w tym czasie zbierze siły na wybicie ponownie zakresu?

Kurs funta szterlinga nadal trzyma się bliskich okolic 4,90 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

Rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego pokonuje wsparcie cenowe podczas ostatnich sesji – co jednak nie generuje jakiegoś mocniejszego spadku. Dotąd rynek spadł niecałe trzy grosze, co przekłada się raczej na dość niewinny spadek, aniżeli mocniejsze pociągnięcie rynku. W tym momencie GBP/PLN odbija i wszystko wskazuje na to, że ponownie poziom 4,90 PLN będzie mógł być przetestowany podczas kolejnych sesji. To z kolei daje szansę na ponowne podejścia zwłaszcza, jeśli rynek przebije zakres 4,90 PLN.

W takim układzie rynek otworzy sobie ponownie drogę do zakresu 4,95 – 4,98 PLN i być może osiągnie ten zakres znacznie szybkiej niż obecnie wygląda to ze spadkami. Warto jednak poczekać na odpowiedni sygnał z pozycjami długimi.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 10.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 10.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here