Notowania funta szterlinga w ostatnim czasie również nie mają lekko – jednak to co widoczne jest aktualnie na wykresie było spodziewane podczas ostatnich sesji. W tym momencie para walutowa GBP/PLN dociera do zakresu 4,98 PLN, czyli o jeden grosz poniżej ważnego wsparcia. Jeśli podczas dzisiejszej sesji rynek utrzyma się w tym zakresie – można będzie oczekiwać osiągnięcia nawet zakresu 4,94 PLN – 4,91 PLN podczas kolejnych sesji. Spójrzmy zatem na wykres funta szterlinga wobec złotego z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Funt szterling wobec złotego wygenerował wyłamanie ważnego wsparcia
  • Dla pary GBP/PLN oznacza to otworzenie sobie drogi do dalszych, mocniejszych spadków
  • Zdaje się, że kolejnym celem dla pary z funtem może okazać się zakres 4,94 PLN – 4,91 PLN
  • Póki rynek nie przekroczy ponownie zakresu 4,99 PLN – 5,00 PLN będzie w spadku

Funt szterling pokazuje słabość w dalszym ciągu – para GBP/PLN na wykresie H4

Tym samym rozpoczyna się nowy tydzień, gdzie obserwatorzy par walutowych z polskim złotym będą przyglądać się i parze funta szterlinga. Zdecydowanie patrząc na wykres przez pryzmat interwału czasowego H4 widać, że rynek wygenerował już dość mocną przecenę a wszystko jeszcze przed tym rynkiem. Oznacza to, że szansa na dalsze spadki jest duża tym bardziej – że rynek tak naprawdę dopiero wygenerował konserwatywny sygnał przełamując zakres wsparcia widoczny na załączonym wykresie pary GBP/PLN.

Dlatego też podczas kolejnych sesji na funcie szterlingu wobec polskiego złotego można będzie oczekiwać zejścia nawet do poziomu 4,91 PLN, gdzie przebiegają lokalne zakresy wsparć. To oznacza, że rynek ten może nadal stać pod znakiem spadków, które warto będzie wyszukiwać podczas kolejnych godzin poniedziałkowej sesij.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 09.11.2020
Kurs dolara USDPLN H4 09.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here