Naga MarketsPo bardzo dobrych danych dotyczących PMI przemysłowego w Europie, poznaliśmy osobny raport dla Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit wartości indeksu menedżerów zakupowych w lutym plasowała się na poziomie 54,60 – jest to wynik mocny, jednak gorszy od styczniowych rezultatów 55,70.


Poniżej podsumowanie wszystkich danych, które po 10:30 pojawiły się w kalendarzu:

Źródło: pl.investing.com

W historycznym ujęciu wartości wskaźnika PMI przemysłowego nadal utrzymują się wyraźnie ponad długoterminową średnią 51,60,a lutowe osunięcie to zejście z najwyższych poziomów od 2014 roku. Ogólny stan brytyjskiego przemysłu jest więc w ocenie wytwórców nadal bardzo dobry:

Źródło: IHS Markit

Reakcja GBP/USD na dane nie była jednak już tak pozytywna. Tuż po publikacji na wykresie powstała malutka luka a walor osuwała się o ponad 15 pipsów. W szerszym ujęciu kabel kontynuuje więc spadki i jest coraz bliższy testu lutowych minimów wypadających na wysokości 1.2346:

GBP/USD D1

Jeżeli chodzi o EUR/GBP to tutaj lepiej wypada funt szterling – jest to jednak głównie zasługa słabej kondycji euro w środowe przedpołudnie. Osunięcia jak na razie zatrzymały się na wysokości pierwszego wsparcia (S1) pivot point gdzie tworzy się już druga z rzędu świeca pin bar

EUR/GBP H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here