Funt szterling notowany po 5,25 PLN. Szybki spadek do wsparcia wybranyRynek funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas poniedziałkowej sesji handlowej dociera do zakresu 5,25 PLN, co oznacza, że rynek zaraz po zrzuceniu notowań znów odbija. Na razie para walutowa GBP/PLN musi mierzyć się z zakresem średniej kroczącej, jednak istnieje spora szansa jej wybicia. Jeśli do tego dojdzie, wówczas kolejne dni na funcie szterlingu wobec złotego mogą stać nadal pod znakiem dalszego umacniania się kursu.

  • Rynek funta szterlinga wydaje się nadal bronić przed mocniejszymi spadkami
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN odbija od dolnego ograniczenia ruchu
  • Kurs funta szterlinga oscyluje ponownie wokół zakresu 5,25 PLN
  • Podczas kolejnych sesji rynek ten mierzyć się może ze średnią kroczącą

Funt szterling wobec złotego czeka na przełamanie średniej kroczącej

Podczas dzisiejszej sesji na rynku funta szterlinga i polskiego złotego widać, jak rynek ten generuje relatywnie szybkie odbicie od dolnego ograniczenia ruchu, jakim jest nadal wsparcie na poziomie 5,20 – 5,21 PLN. Oznacza to, że mimo kilku spadkowych sesji rynek ten nadal jest w stanie wybronić się przed ważniejszym przełamywaniem stref – a to z kolei świadczyć może w kolejnych dniach ponownie na korzyść pozycji długich. Dlatego też warto będzie obserwować parę GBP/PLN pod kątem generowanych sygnałów wzrostowych w kolejnych dniach.

Jeśli faktycznie takie widzieć będziemy, można będzie szacować, że kolejny raz para wygenerować może ruch do zakresu 5,28 PLN lub nieco wyższej strefy. Generalnie jednak wszystko wskazuje na możliwość ruchu w górę, warto wyczekać jednak przełamania średniej.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 10.05.2021
Kurs funta GBPPLN H4 10.05.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here