Funt szterling notowany po 4,88 PLN. Rynek GBP/PLN coraz bliżej wsparciaKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego pozostaje nadal pod niewielką presją jeśli chodzi o ostatnie dni. Spadek pary GBP/PLN poniżej pierwszego z poziomów istotnych dla tego runku, czyli zakresu 4,90 oznacza, że kolejne zejście może pojawić się nawet do okolic 4,86 PLN. Para jednak do tej pory wyhamowuje swoje spadki – choć szansa na dalsze zejście nadal jest dość spora. Warto zatem przyglądać się z perspektywy interwału czasowego H4 jak dalej zachowywać się będzie funt szterling podczas kolejnych godzin sesji czwartkowej.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego wyhamowuje spadki przed wsparciem
  • Zejście pary GBP/PLN nie jest jednak jeszcze przekreślone
  • Rynek nadal może dążyć do tego poziomu, więc warto obserwować dalej wykres
  • Czy zatem zobaczymy podczas czwartkowej sesji handlowej zejście do zakresu 4,86?

Kurs funta szterlinga wyhamowuje spadki nieopodal wsparcia cenowego – para GBP/PLN na wykresie H4

Czwartkowa sesja handlowa może nie jest tak ciekawa z technicznego punktu widzenia dla funta szterlinga wobec polskiego złotego jak dolar amerykański, jednak miejsce i tak jest interesujące. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w momencie przeceny funta i zejście poniżej zakresu 4,90 PLN rynek wygenerował dalsze sygnały spadkowe. Obecnie ważnym wsparciem dla funta szterlinga jest zakres 4,86 PLN i wszystko wskazuje na to, że rynek może jeszcze zejść do tego miejsca w ramach klasycznej korekty.

Obecnie jednak widać wyhamowanie pary walutowej GBP/PLN jest mówiąc potocznie w powietrzu, bez większego poziomu. Dlatego rynek ma szansę tak czy inaczej zejść do wsparcia, aby dalej pokazać, czy popyt uaktywni się w tej strefie czy też funt nadal będzie miał predyspozycje pro-spadkowe.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 10.09.2020
Kurs funta GBPPLN H4 10.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here