Naga MarketsW trakcie poniedziałkowej sesji funt szterling testuje poziom 1,2954, który jest najniższym wobec dolara amerykańskiego od września zeszłego roku. Jeżeli wybicie okrągłej strefy 1,30 zostanie potwierdzone zamknięciem dziennej świecy poniżej nowego oporu, wtedy przed GBP pojawi się ryzyko silniejszej deprecjacji. Powodem spadków na początku tygodnia jest kontynuacja budowania się negatywnych nastrojów po czwartkowej decyzji Banku Anglii w sprawie stóp procentowych.


Bank Anglii podniósł stopy, funt jednak się osuwa?

Jastrzębia podwyżka stóp procentowych wypychająca je na poziomy najwyższe od 2009 roku, zapowiedź chęci dalszej normalizacji polityki pieniężnej w przyszłości i pozytywne spojrzenie na prognozy gospodarcze okazały się niewystarczające, aby umocnić funta szterlinga w trakcie bankowego „Super Czwartku”. W trakcie konferencji prasowej BoE, gubernator Mark Carney, wyraził swoje obawy dotyczące Brexitu, co wpłynęło bardzo niekorzystnie na nastroje byków, pozwalając na niedźwiedzią szarże GBP w kierunku dziennych minimów.

Do osłabienia funta szterlinga i zniesienia zysków realizowanych po decyzji w sprawie stóp procentowych wystarczyła tak naprawdę jedna wypowiedź Marka Carneya w trakcie sesji pytań i odpowiedzi. Pytany o kondycję inwestycji biznesowych stwierdził, że pojawiają się znaki ich spowolnienia wywołane obawami co do przyszłości i krajobrazku makrogospodarczego po rozwodzie UK z UE.

Uwaga rynków coraz silniej skupia się na finalnym wyglądzie umowy ws. Brexitu, czy też twardego Brexitu jeżeli takowej nie da się sformułować i uzyskać konsensusu. Liam Fox piastujący stanowisko brytyjskiego ministra ds. handlu potwierdzał, że właśnie ta druga opcja staje się bardziej prawdopodobna. Dodając do tego brak kolejnych podwyżek stóp BoE w najbliższej przyszłości to właśnie polityka będzie kształtowała kurs funta szterlinga, a to nie oznacza niczego dobrego.

Kontrakty CFD na funta posiada w swojej ofercie broker RoyalSprawdź, jak atrakcyjne warunki handlu przygotował >>

GBP/USD pod 1,30, byki liczą na ostatnią deskę ratunku?

Analitycy Comparic.pl zwracali uwagę na wybicie przez szterlinga nowych minimów rocznych już w nocie przygotowanej dla brokera XM. W czwartek GBP tracił 100 puntów testując lipcowe minima tuż pod 1,30, które ostatecznie zostały pogłębione w poniedziałek.

GBP/USD D1

Funt osuwa się o ponad 1000 punktów od tegorocznych maksimów i wiele wskazuje na to, że nie ma zamiaru się zatrzymać. Średnia 33SMA skutecznie blokuje próby dynamiczniejszego odbicia, a teraz nowy opór zapewni dodatkową presję sprzedażową. Ostatnią deską byczego ratunku może być 61,8% zniesienia Fibo (mierzenie od dołków z początku 2017 do tegorocznych szczytów) pokrywający się ze strefą 1,2900.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here