Naga MarketsKurs funta lepszy w tym tygodniu od dolara - uważa INGKurs funta szterlinga (GBP) nadal radzi sobie dobrze, a zmienność utrzymuje się na wysokim poziomie z powodu zawirowań na rynku akcji. Para walutowa GBP/USD zmaga się jednak z poziomem 1,3700.

  • Zmienność na rynkach akcji pozostaje podwyższona
  • Postęp w szczepieniach daje szansę na szybszą odbudowę brytyjskiej gospodarki
  • Kolejne ograniczenia mogą sprawić, że nie uda się spełnić oczekiwań

Kurs funta ma szansę na najlepszy progres wśród głównych walut

Zmienność na rynkach akcji pozostaje podwyższona w związku z dalszymi dramatycznymi sytuacjami w sektorze spółek o małej kapitalizacji. Na ruchy kursu walutowego duży wpływ miały również warunki ryzyka, na które kurs funta nie pozostaje obojętny.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBP ma tendencję do uzyskiwania wsparcia, gdy rynki akcji rosną w górę, a zaufanie jest wysokie. Jednak, gdy akcje tracą, pojawia się bardziej defensywny ton.

Duży postęp w zakresie szczepień daje szanse na to, że gospodarka Wielkiej Brytanii będzie w stanie szybciej się odbudować, co też napędza optymizm.

Ponadto, Wielka Brytania ogłosiła intensywne badania fazy 3 szczepionki Novavax o skuteczności zbliżonej do 90%. Jeśli zostanie zatwierdzona, szczepionka Novavax będzie wdrożona w drugiej połowie 2021 roku.

ING utrzymuje swoje pozytywne stanowisko wskazujące na to, że funt zamyka tydzień (i styczeń) będąc jedyną walutą G10, która osiąga lepsze wyniki niż USD.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Wciąż widać jednak zastrzeżenia co do perspektyw gospodarczych, zwłaszcza że Wielka Brytania nakłada dalsze ograniczenia na podróżowanie.
– Uważamy, że optymizm w stosunku do funta jest przesadny i widzimy ryzyko zawiedzenia oczekiwań. Rynki wyraźnie ignorują fakt, że obecna sytuacja dot. infekcji w Wielkiej Brytanii jest nadal bardzo napięta – komentował You-Na Park-Heger, strateg Commerzbank FX.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dax | eur pln stooq | wykres bitcoin | akcje pkn orlen | analizy gieldowe | cena funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here