Rynek funta brytyjskiego pokazuje w ostatnim czasie, że nie jest skłonny mocniej spadać, niż to, co zostało zbudowane podczas ostatnich sesji z wsparć. Tymczasem podczas kolejnych sesji rynek GBP/PLN ponownie wydostał się powyżej zakresu ceny uśrednionej, co ponownie generuje na tym rynku wzrostowy sygnał. Warto zatem będzie szukać dalszych sygnałów pro-wzrostowych podczas kolejnych sesji, gdzie celem dla rynku może być w dalszym ciągu zakres 5,30 PLN lub nieco wyższy zasięg na poziomie 5,32 PLN.

  • Funt szterling wobec złotego nadal w tej samej strefie ruchu
  • Mimo to jednak rynek generuje kolejne sygnały wzrostowe
  • Celem dla tego rynku może być zatem zakres 5,30 PLN – 5,32 PLN
  • Wydaje się, że rynek może dać sygnał wzrostowy w kolejnych dniach

Funt szterling wobec złotego pozostaje w pro-wzrostowym akcencie w środę

Rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wczesnych godzin handlu środowej sesji handlowej dociera do zakresu 5,26 PLN. Patrząc na rynek z perspektywy interwału czasowego H1 – H4 widać, że rynek ten znajduje się powyżej zakresu ceny uśrednionej – czyli dobrej na do wykresu średniej 88-okresowej co generuje konserwatywny sygnał zakupowy. Celem dla rynku nie będzie żadna nowa strefa, tylko poziomy opisywane już podczas poprzednich analiz rynku GBP/PLN, czyli zakres 5,30 PLN oraz nieco wyższy poziom 5,32 PLN.

Warto będzie zatem podczas kolejnych sesji skupić się na dalszych sygnałach wzrostowych – a będzie nim każdy test średniej i utrzymanie się powyżej tego poziomu. Zakres docelowy jest dla rynku w tym momencie już oczywisty.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 05.05.2021
Kurs funta GBPPLN H4 05.05.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here