Funt szterling nadal w konsolidacji. Wcześniej GBP/PLN testowało 5,04 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas środowej sesji generuje sygnały pro-spadkowe, co nie powinno nikogo dziwić w obecnym układzie. Wcześniej jednak para walutowa GBP/PLN testowała zakres 5,04 PLN, co oznacza znaczne zbliżenie się do targetu docelowego, jaki wytyczany był dla pary w ciągu ostatnich sesji. Niewiele zabrakło, aby finalnie przełamać ten zakres, jednak obóz niedźwiedzi nadal daje o sobie znać. W tym momencie można powiedzieć, że rynek funta szterlinga może mieć przed sobą cel w postaci testu zakresu wsparcia – nie inaczej niż zakresu 4,97 PLN.

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego kontratakuje po wcześniejszych wzrostach 
  • Para walutowa GBP/PLN osiągnęła bliskie okolice wytyczanego celu dla wzrostów
  • Teraz za to wykonuje korektę, która może rozpędzić się aż do zakresu wsparcia 4,97 PLN
  • Jeśli rynek testować będzie wsparcie po raz kolejny, ryzyko jego przełamania będzie rosło

Notowania funta szterlinga obierają sobie za cel przetestowanie wsparcia 4,97 PLN?

Notowania funta szterlinga ponownie pokazują, że strona podażowa cały czas stoi gdzieś tam obok, kontrolując jak zachowuje się ten rynek. W tym momencie para walutowa GBP/PLN spada do zakresu 4,99 PLN i wszystko wskazuje, że nieco niższe zakresu, takie jak 4,97 PLN – czyli istotne wsparcie utworzone na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji – może być przetestowane podczas kolejnych godzin sesji środowej. Warto jednak zwrócić uwagę, że funt szterling wobec złotego nie wygenerował spadku od raz – wcześniej testował wyższe zakresy, w tym również bliskie okolice poziomu docelowego jakim miał być zakres 5,05 PLN.

Podczas dzisiejszej sesji lepiej jednak skupić się będzie na wyszukiwaniu okazji do dołączenia do potencjalnych spadków, jakie mogą mieć jeszcze na tym rynku szanse.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 25.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 25.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here