Naga Markets



Jedną z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia były szacunkowe dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w trzecim kwartale 2018 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu miesięcznym, kwartalnym czy rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii). 



Z raportu National Statistics wynika, iż zgodnie z prognozami analityków, Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w trzecim kwartale 2018 roku o 0,6% w porównaniu z 0,4% w II kwartale 2018 r. W porównaniu z trzecim kwartałem 2017 roku dynamika plasowała się natomiast na poziomie 1,5% co również było rezultatem zgodnym z oczekiwaniami analityków.

PKB UK

Wzrost realnego PKB w trzecim kwartale był spowodowany głównie wzrostem o 0,3% w lipcu 2018 r., co wynikało z silnej sprzedaży detalicznej wspieranej wpływem ciepłej pogody i Mistrzostw Świata, a także niskiej bazy odzwierciedlającej słabszy początek roku.

Produkcja przemysłowa w UK powyżej oczekiwań

Równocześnie poznaliśmy także najnowsze wyniki brytyjskiej produkcji przemysłowej. To publikowany przez urząd statystyczny Wielkiej Brytanii raport obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym, energetycznym, górnictwie i kopalnictwie Wielkiej Brytanii. 

Najważniejszą, z punktu widzenia inwestora składową porannych publikacji jest zmiana produkcji przemysłowej we wrześniu. Ta pomimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających wzrost na poziomie 0,1%, ostatecznie wzrosła aż o 0,2%, co wynikało głównie z siły podstawowych produktów farmaceutycznych, chemikaliów i produktów chemicznych.

Produkcja przemysłowa UK

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w dniu wczorajszym rynek odrzucił re-testowaną linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem wcześniejszego kanału. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania lokalnego wsparcia w okolicy poziomu 1.2930 i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej GBPUSD


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEx Trader Deutsche Bank ukrywał $16 mln strat. Teraz zapłaci $350 tys. kary
Następny artykułUSDCAD wybija istotną strefę oporową – cel dla pary 1.3289
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here