rękawice uk-ue
Brexit wchodzi w decydującą fazę. Odczuje to funt brytyjski

W trakcie czwartkowej sesji uwaga inwestorów skupiała się głównie wokół funta szterlinga, który notował najsilniejsze jednodniowe osunięcie od kilkudziesięciu miesięcy. W efekcie zmienność waluty również notowała rekordowe szczyty, obserwowane ostatni raz w 2016 roku. Zdaniem inwestorów z Wall Street, GBP stał się „niemożliwy w tradingu” w związku z silnymi i niespodziewanymi ruchami, które targają walutą.


Miesięczna implikowana zmienność kursu funta osiągnęła najwyższy poziom od 2016 roku, kiedy to GBP odnotował największy od ponad roku spadek w stosunku do dolara. Podczas gdy pasywne strategie automatyczne są w stanie poradzić sobie z ekstremalnymi, napędzanymi przez nagłówki gazet wahaniami, to dla indywidualnych traderów staje się to niemal niemożliwe.

W czwartek funt spadł aż o 1,9% do 1,2744$, z poziomu 1,3072$ dzień wcześniej. Fundusze hedgingowe i inni spekulanci utrzymali niedźwiedzie nastawienie na brytyjskiej walucie, utrzymując od czerwca pozycję krótką netto, zgodnie z danymi amerykańskiej agencji CFTC.

Notowania rynkowe zapewnia TradingView.com

Kluczową strefą dla ceny GBP/USD powinny być poziomy 1,27, gdzie przebiegają tegoroczne minima. Ich wybicie otworzy drogę do dalszej, dynamicznej deprecjacji. Należy jednak pamiętać, że funt jest uzależniony od doniesień w sprawie Brexitu. Jeżeli więc retoryka jutro lub w przyszłym tygodniu nagle się odwróci, wtedy odwrót zanotować mogą również notowania brytyjskiej waluty.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here