Naga MarketsRynki mogą się mylić, co do możliwego rezultatu wyborów w Wielkiej Brytanii, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 5 grudnia 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na silną aprecjację funta szterlinga i zbliżające się wybory. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Kurs funta: To dopiero początek fali wzrostowej?

Na rynku walutowym ostatnie tygodnie sprzyjają aprecjacji funta szterlinga, który wzrasta nieprzerwanie od pięciu tygodni. Kurs GBPPLN wrócił do poziomu z kwietnia 2017 roku, a wygrana Partii Konserwatywnej może jedynie pogłębić ten trend. Inwestorzy oczekują, iż premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przeprowadzi pewną ręką kraj przez Brexit.

Rynki bardzo w to wierzą, ale pamiętajmy o tym jak mocno w ostatnich trzech latach rynki były w stanie się mylić. Jeżeli spojrzeć na wykresy to sytuacja wygląda bardzo ciekawie. Poziom 5,08 zł na parze GBPPLN może zostać przebity, a to może doprowadzić do silnej aprecjacji brytyjskiej waluty – dodał Łukasz Wardyn.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here