Funt szterling dociera do 5,09 PLN. GBP/PLN obecnie znajduje się na oporachFunt szterling pokazuje, że osiągnięcie kolejnych poziomów docelowych wobec polskiego złotego nie stanowi dla niego większego problemu. Entuzjaści pary walutowej GBP/PLN mogą w tym momencie przyglądać się rynkowi, jak ten walczy obecnie na zakresie oporu – czyli zakresie 5,09 PLN. Ciekawym pytaniem w tym momencie jest to, czy rynek będzie na tyle silny, aby przełamać ten zakres, czy też w nadchodzących sesjach handlowych pojawi się okazja do rozegrana korekty. Warto obserwować parę GBP/PLN z poziomu interwału czasowego H4.

  • Funt szterling dociera do zakresu docelowego wobec polskiego złotego
  • W tym momencie widzimy, jak para GBP/PLN oscyluje na zakresie 5,09 PLN
  • Czy dalsza presja popytowa utrzyma się na tym rynku dając okazję do przełamania oporu?
  • Wszystko póki co wskazuje na możliwość wzrostu rynku, jednak warto przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji

Funt szterling przy zakresie 5,09 PLN, czyli ważnym oporze. Co dalej para ma w zamiarze?

Niebagatelnie funt szterling wzrasta w ostatnich sesjach dając okazje do wypełnienia scenariusza wskazywanego już podczas poprzednich sesji handlowych. W tym momencie zatem widzimy, jak para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 5,09 PLN a jeszcze niedawno toczyła ona walkę ze wsparcie na poziomie 4,97 PLN. Nadmiar jednak optymizmu dobrze, aby został wygaszony podczas dalszych sesji, ponieważ to co funt szterling miał w założeniu wykonać – właśnie zrobił. Zdaje się zatem, że możemy powoli oczekiwać delikatnej zmiany sentymentu.

Warto zatem będzie obserwować w jaki sposób rynek będzie zachowywał się właśnie przy poziomie obecnego oporu. Jeśli będziemy mogli zauważyć widoczne wyhamowanie ceny oraz brak dalszej presji popytowej w tych rejonach – oczekiwać można będzie cofnięcia w ramach klasycznej korekty.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 14.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 14.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here