Funt szterling nadal nie może ustabilizować kursu od ostatnich kilku dni co przekłada się bezpośrednio na spadek na ważne wsparcie cenowe. Rynek GBP/PLN zatem nadal testuje pobliskie poziomy i szuka oparcia, które może wywołać nieco większy ruch wzrostowy. Póki co na taki liczyć nie można, chociaż nadzieja na podejście jeszcze nie umarła. Kolejne godziny sesji czwartkowej mogą jednak być kluczowe, ponieważ wyłamanie zakresu widocznego na wykresie – może oznaczać tylko jedno: dalsze, mocniejsze cofanie i negację jakichkolwiek podbić w najbliższym czasie.

  • Funt szterling nadal próbuje znaleźć oparcie do dalszych wzrostów
  • Rynek w międzyczasie testuje zakres ważnego poziomu wsparcia
  • To właśnie od niego zależy w jaki sposób para walutowa GBP/PLN będzie się dalej zachowywać
  • Wyłamanie zakresu wsparcia przerwie możliwość podbijania

Funt szterling w natarciu na wsparcie – czy GBP/PLN utrzyma się przed spadkami?

Czwartkowa sesja również dla funta szterlinga będzie bardzo istotna. W tym momencie para walutowa GBP/PLN atakuje wsparcie – widoczne na załączonym wykresie, który jest bardzo istotny. W końcu to on stanowi punkt odniesienia do tego, czy założenie, że rynek może jeszcze wzrastać jest dobre, czy też nie dla kolejnych sesji. Przełamanie wsparcia cenowego oznaczać może jedno: testu dolnych ograniczeń, czyli zejście nawet do poziomu 4,89 PLN.

W razie utrzymania się zakresu – o którym mowa powyżej, rynek da jeszcze możliwość podejścia do kilku istotniejszych poziomów, w tym: 5,00 PLN, 5,02 PLN i właściwie 5,05 PLN. W tym momencie zatem warto będzie obserwować pary z polskim złotym po prawej stronie, ponieważ zdecydowana większość z nich jest w istotnych miejscach, które mogą dać w kolejnych godzinach dalsze sygnały handlowe.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 07.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 07.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here