Funt szterling broni wsparcie. GBP/PLN oscyluje na poziomie 5,00 PLNNotowania szterlinga wobec złotego zdecydowanie lepiej prezentują się, niż mogliśmy to zobaczyć podczas wczorajszej sesji na rynku dolara amerykańskiego. Tu, para walutowa GBP/PLN widocznie broni się przed dalszymi spadkami testując wsparcie na poziomie 4,97 PLN i wyhamowując dalsze spadki z tego zakresu. Oznacza to, że para walutowa GBP/PLN nadal jest w stanie generować wzrosty – nawet ponownie przełamujące zakres średniej kroczącej, która oscyluje na poziomie 5,00 PLN. Warto zatem przyglądać się wykresowi H4 funta szterlinga wobec polskiego złotego we wtorek.

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego pokazuje dalszą obronę wsparcia cenowego
  • Oznacza to dla pary walutowej GBP/PLN dalszą możliwość wzrostów
  • W tym momencie zakres średniej kroczącej stanowi dynamiczny opór dla rynku
  • Przełamanie jego wraz z zakresem poziomu 5,00 PLN oznaczać będzie jednak pro-wzrostowy akcent

Funt szterling ponownie wraca do siły – para walutowa GBP/PLN na wykresie H4

Patrząc na wykres funta szterlinga wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4 widać, że rynek ten zdecydowanie nie może narzekać na brak zajęć jak w przypadku dolara amerykańskiego wobec złotego. W tym momencie zatem, para walutowa GBP/PLN oscyluje na zakresie 5,00 PLN, gdzie przebiega również zakres średniej kroczącej. Stanowi on bezapelacyjnie strefę dynamicznego oporu i póki rynek nie przełamie jego zakresu nie można będzie nastawiać się na dalsze, wzrostowe akcenty.

Wszystko jednak wskazuje na to, że szansa na przełamanie tego poziomu jest dość duża, dlatego też podczas kolejnych godzin wtorkowej sesji handlowej warto będzie obserwować ten zakres. Wyłamanie średniej – najlepiej wraz z potwierdzeniem wybitego poziomu może dać szansę na ruch pary GBP/PLN pod poziom 5,05 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 01.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 01.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here