funt szterling broni się przed spadkami. GBP/PLN pozostaje przy 5,0970 PLNFunt szterling wobec polskiego złotego pozostaje nadal w zakresie oporu – na poziomie 5,09 PLN. Obecnie para walutowa GBP/PLN nie daje nadal za wygraną w kwestii ewentualnych przecen w ramach klasycznej korekty ruchu. Oznacza to, że jeszcze nierozstrzygnięty jest ruch na parze i wszystko wskazuje na to, że kolejne godziny sesji środowej mogą być bardzo istotne dla tego rynku. Jeśli wykres funta szterlinga nie wybije ponownie zakresu 5,09 PLN – wówczas spadki mogą być oddalone na kilka kolejnych sesji handlowych. Spójrzmy w takim razie na rynek GBP/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego znajduje się nadal na wysokich poziomach
  • Jeszcze podczas ostatnich sesji para walutowa GBP/PLN wykazywała tendencje spadkowe
  • Dziś jednak widać, że dalsza presja popytowa nadal jest utrzymywana na tym rynku
  • Czy para walutowa z funtem szterlingiem potwierdzi dziś powrót do wzrostów?

Kurs funta szterlinga nie daje za wygraną w kwestii utrzymywania się przed spadami. Co dalej z GBP/PLN?

Szterling rozpoczyna właśnie środową sesję handlową a z perspektywy interwału czasowego H4 widać jak utrzymuje się przed wszelką próbą cofnięcia zupełnie jakby rynek nawet nie miał zamiaru wykonać klasycznej korekty. W tym momencie widzimy jak para walutowa GBP/PLN oscyluje na zakresie 5,0980 PLN i wszystko wskazuje na to, że dzisiejsza sesja handlowa może okazać się dla tego rynku kluczowa. Potwierdzony powinien być zatem albo powrót powyżej zakresu widocznego na załączonym wykresie oporu – albo ponowne zejście poniżej poziomu 5,09 PLN. Jeśli wykres utrzyma się powyżej oporu – wówczas celem dla rynku może być ponowny atak 5,12 PLN.

W przeciwnym razie, jeśli funt szterling spadnie poniżej zakresu 5,09 PLN oczekiwać będzie można zejścia głębszego w ramach wspominanego już układu korekcyjnego. Dobrze by było, gdyby rynek faktycznie klasycznie cofnął.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 20.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 20.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here