Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) spadnie pod koniec roku. Ciąży rynek pracy i BrexitNotowania pary GBP/USD cieszyły się dotychczas solidnym wsparciem na poziomie 1,30 w sierpniu w związku z konsolidacją dolara. Jednak ekonomiści z HSBC uważają, że lepsze wyniki „kabla” w ostatnim czasie wystawiają go na rosnące ryzyko nagłego spadku. Kurs nieznacznie spada w środę oscylując nieco powyżej poziomu 1,32.

  • Dane z rynku pracy z lipca 2020 r. pokazują 730 000 miejsc pracy utraconych od marca 2020 r. Wysoce prawdopodobna dalsza utrata miejsc pracy
  • BoE może być zmuszony rozszerzyć niekonwencjonalną politykę monetarną obciążając funta
  • Wzrost liczby przypadków COVID-19 i Brexit nadal ciążą na brytyjskiej walucie

GBP/USD pod koniec roku będzie na znacznie niższym poziomie – HSBC

Jeśli chodzi o cykliczność, ostatnie dane mogły nie być tak złe, jak oczekiwano, a Bank Anglii niedawno skorygował swoje prognozy dotyczące PKB i inflacji w górę, aczkolwiek zwracając uwagę na ryzyko przechylone w dół – napisano w raporcie.

Jednocześnie dane z rynku pracy z lipca 2020 r. pokazują 730 000 miejsc pracy utraconych od marca 2020 r. W ocenie ekspertów wysoce prawdopodobna jest dalsza utrata miejsc pracy, ponieważ programy wsparcia rządu Wielkiej Brytanii mają się zakończyć w nadchodzących miesiącach. Również zdolność rządu do dalszego finansowania takich programów może być zagrożona przez skalę zadłużenia bazowego, tym samym ograniczając dalszą ekspansję fiskalną.

Nawet jeśli nastąpi dalsze poluzowanie fiskalne, większy ciężar w postaci zakupu obligacji może zostać przejęty przez Bank Anglii, wraz z rozszerzeniem niekonwencjonalnych polityk obciążających funta szterlinga – dodano.

Według analityków niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii może być kolejnym powodem do niepokoju. Rząd Wielkiej Brytanii zareagował lokalnymi blokadami, ale groźba szerszych ograniczeń nadal wisi w powietrzu.

Podwyższony poziom GBP w stosunku do USD jest również podatny na ponowne skupienie się na ryzyku Brexitu. Istnieje niewiele dowodów na postęp w negocjacjach, co stwarza asymetryczne ryzyko deprecjacji funta, zwłaszcza jeśli we wrześniu ton wokół negocjacji pozostanie negatywny.

Nawet jeśli Wielka Brytania zawrze częściowe porozumienie o wolnym handlu z UE, zwiększy to ograniczenia handlowe i inwestycyjne. Prawdopodobnie taka sytuacja będzie wręcz wymagałaby słabszej waluty, aby zrekompensować utratę konkurencyjności spowodowaną przez te obciążenia – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here