Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Na przestrzeni ostaniach godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 7 kwietnia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8485 zł 7.04.2021, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,5740 zł 7.04.2021, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 5,2905 zł 7.04.2021, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,1465 zł 7.04.2021, godzina 18:45

Kurs euro spadł o niemal 11 groszy

Kurs euro spadł w trakcie środowej sesji o około 2 grosze, powiększaj w ten sposób zasięg trwającej od minionego tygodnia deprecjacji do niemal 11 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższych dniach osunąć się do 4,55 zł, bądź nawet do 4,51 zł.

InvestCuffs
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 9 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w trakcie środowej sesji na względnie stabilnym poziomie. Od minionego tygodnia osunął się on jednak o niemal 9 groszy i trwająca od kilku dni konsolidacja przypomina jedynie swego rodzaju formę odreagowania po tych spadkach. Jeżeli więc tendencja ta okaże się jedynie formą korekty, kurs franka mógłby w najbliższych dniach osunąć się poniżej 4,09 zł

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 20 groszy

Kurs funta spadł w środę o niemal 6 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia deprecjacji do ponad 20 groszy. Wskutek tak dynamicznej wyprzedaży, kurs funta osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 5,32 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie spaść do 5,2360 zł, bądź nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 14 groszy

Kurs dolara spadł w trakcie środowej sesji o niespełna 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia wyprzedaży do niemal 14 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby spaść w najbliższym czasie do 3,82 zł, bądź nawet do 3,7623 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum spółek giełdowych | dax kurs | bitcoin giełda wykres | kurs cd projekt | notowania giełdowe lotos |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJR Holding i Alior Bank mają list intencyjny ws. współpracy w strategii cyfrowej
Następny artykułElektrotim: Cel 400 mln zł przychodów w 2022 r. jest do zrealizowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here